Legalne ściąganie muzyki

tad
2008-07-31, ostatnia aktualizacja 2008-07-31 00:00

Ściąganie legalnej muzyki z sieci wkrótce może okazać się bardzo proste i tanie. Operatorzy komórkowi uruchamiają ogólnodostępne internetowe sklepy, w których za drobną opłatą będzie można pobrać najnowsze przeboje

ZOBACZ TAKŻE
SERWISY
Pierwszy sklep z muzyką skierowany do wszystkich posiadaczy internetu uruchomi 4 sierpnia sieć Plus. Pod adresem www.muzodajnia.pl abonenci dowolnego operatora znajdą kilkaset tysięcy utworów do pobrania wprost na telefon lub komputer. Ryczałt na zakup od 25 do 250 plików muzycznych to wydatek od 5 do 24 zł miesięcznie, zależnie od wybranej przez klienta opcji. Dla klientów spoza sieci Plus dostęp do sklepu kosztował będzie od 180 do 480 zł rocznie (odpowiednia za 25 utworów i 250 pobranych utworów w danym miesiącu).

- Wierzymy, że oferta spotka się z szerokim zainteresowaniem dotychczasowych oraz nowych klientów - wyjaśnia Krzysztof Kilian, wiceprezes zarządu Polkomtela, właściciela sieci Plus. - Badania, które przeprowadziliśmy wykazały, że tego typu usługi stanowią odpowiedź na aktualne potrzeby odbiorców - dodaje.

Oferta dostępna będzie w wariantach dostosowanych do potrzeb różnych grup klientów: Music Pack - oferta dla nowych klientów MixPlus, Muzyczny Sklep Plusa - (umowa na 8 miesięcy) dla abonentów Plus i MixPlus, Muzyczna Wypożyczalnia - dla wszystkich klientów Polkomtel (również Simplus, 36.6, Sami Swoi) oraz Sklep E-muzyka - dla wszystkich internautów.

Warto wspomnieć, że pliki we wszystkich ofertach poza ofertą Muzyczna Wypożyczalnia dostępne będą bez zabezpieczeń DRM.

W najbliższym czasie podobną usługę uruchomi również Era. Sklep internetowy operatora zaoferuje blisko pół miliona plików MP3 do pobrania na komórkę i darmową wersję utworu przeznaczoną do użytku na komputerze domowym. Muzyka z Ery w pierwszym etapie działania sklepu dostępna będzie tylko dla użytkowników sieci operatora.

Źródło: eMetro.pl
 • Drukuj
 • Ocena:

  • słabe
  • nic specjalnego
  • dobre
  • bardzo dobre
  • znakomite

  0 głosów