O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Co tak naprawdę wpływa na osiąganie naszych celów?

Jednym z nawyków mądrych i bogatych ludzi, jest właśnie codzienne wyznaczanie sobie konkretnych celów na dany dzień tygodnia.
Takim celem może być nawet umycie samochodu, czy zrobienie obiadu dla całej rodziny.

Wizja końca

Wyznaczając sobie cele, powinniśmy działać od samego początku już z wizją końca. Jest to umiejętność dedukcji tego, co wydarzy się na koniec działań. Każda inicjatywa jaką podejmujemy niesie ze sobą pewne konsekwencje, krótko i długoterminowe. Te drugie są dla nas mało satysfakcjonujące. Biorąc pod uwagę ilość ludzi, która regularnie co miesiąc z każdej pensji odkłada określoną kwotę pieniędzy po to, aby za parę lat uzbierać konkretną, zaplanowaną sumę, jest bardzo mało.
Warto dlatego rozpoczynać dane działania z konkretną wizją w głowie. W dzisiejszych czasach każdy z nas się nieustannie śpieszy. Cierpimy przez to na chroniczny brak czasu. Nie możemy jednak zapominać o naszych bliskich, i oddać im trochę uwagi w ciągu dnia. Poświęcamy czas temu co jest dla nas najważniejsze i wyznaczajmy cele które po ich zrealizowaniu dadzą nam satysfakcję.

Cele w pracy

Cele wyznaczone w pracy, za którą nie przepadamy, nie będą dawać nam oczekiwanego spełnienia. W takim przypadku, możemy wyznaczyć sobie kolejny cel, jakim jest zmiana pracy.

W wyznaczaniu celów dobrze jest sporządzić własną konstytucję, oraz ustalić konkretny schemat naszego działania.
Dzięki takiej konstytucji sami będziemy mogli dostrzec, jakie zadania są dla nas najważniejsze.

Pamiętajmy, aby zarządzać swoim czasem właśnie przez pryzmat jakości, a nie szybkości. Dobrze jest podejmować wszelkie działania, które naszemu wyznaczonemu celowi służą. Zwróćmy uwagę także na działania, których nie ma potrzeby realizować ponieważ nie służą one niczemu.

Przykładowo dodatkowe nadgodziny w pracy, kompletnie mijają się z celem założenia własnej firmy.

Nie podejmujemy działań, które służą zabijaniu czasu. Unikamy czynności, które są sprzeczne z naszym celem i niekorzystnie wpływają na jego realizację. Myślimy o tym jak możemy konstruktywnie go wykorzystać, aby być bliżej naszych wyznaczonych celów.

misjanet.pl

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.