O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Co wyróżnia gatunki marihuany typu autoflowering?

Choć posiadanie i sprzedaż marihuany w naszym kraju jest nielegalna, to już kolekcjonowanie jej nasion przestępstwem nie jest i każdy może stworzyć własny zbiór składający się z różnych odmian tej wyjątkowej rośliny. Jednym z najczęściej wybieranych przez kolekcjonerów rodzajów konopi indyjskich są nasiona automaty, inaczej nazywane autoflowering. Co kryje się za tą niezwykłą nazwą? Co odróżnia te odmiany marihuany od innych?

Automatyczne kwitnięcie

Tradycyjne odmiany konopi indyjskich do zakwitnięcia wymagają odpowiedniej temperatury i ilości światła. W przypadku odmian pierwotnych, występujących w środowisku naturalnym m.in. na terenach Europy Wschodniej, temperatury powietrza i długość dnia wymusiły na roślinach konieczność wykształcenia mechanizmu zakwitania w mniejszym stopniu zależnego do ciepła i ilości światła słonecznego. To właśnie z tych odmian wywodzą się współczesne nasiona automaty. Ich nazwa oznacza, że proces zakwitania nie jest uzależniony od cyklu dnia i nocy. Takie odmiany kwitną w określonym momencie swojego rozwoju, niezależnie od tego, jak operujemy światłem. Oczywiście również w przypadku nasion automatycznych do zakwitnięcia rośliny niezbędne jest światło, jednak ustalenie rymu dobowego naświetlenia nie ma w tym przypadku tak dużego znaczenia, jak przy odmianach tradycyjnych, przez co ich uprawa jest znacznie łatwiejsza. Oczywiście warto podkreślić, że uprawa tej i innych odmian marihuany w naszym kraju jest nielegalna.

Odmiany indoor i outdoor

Jedną z klasyfikacji nasion autoflowering jest ich podział na odmiany przeznaczone do uprawy na świeżym powietrzu i szklarniowe, stworzone z myślą o uprawie w kontrolowanych warunkach. Mechanizm automatycznego kwitnięcia jest niezwykle cenny w przypadku roślin uprawianych na świeżym powietrzu. W warunkach szklarniowych mamy możliwość kontrolowania naświetlenia czy temperatury powietrza, dzięki czemu wyznaczamy tempo wzrostu rośliny i możemy wybrać optymalny moment, w którym powinna zakwitnąć. W przypadku odmian indor, gdy nie mamy wpływu na długość dnia czy wartość temperatury powietrza, lepiej sprawdzają się nasiona automaty. Takie odmiany kwitną samoczynnie w określonym momencie ich rozwoju.

Zbieranie nasion automatycznych lub regularnych to jeden ze sposobów tworzenia jednorodnych kolekcji bazujących na popularnej klasyfikacji dostępnych na rynku typów marihuany. Oczywiście tworząc własną kolekcję, można oprzeć się na innych klasyfikacjach, zbierać nasiona odmian z przewagą genów Indica lub Sativa, stawiać na odmiany o wysokiej zawartości THC czy wybierać najpopularniejsze odmiany polecane przez doświadczonych kolekcjonerów.

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *