O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Dla wygody i elegancji — podłoga z żywicy

I właśnie nad takim rozwiązaniem pracowali kiedyś inżynierowie chemicy. Tak, jak dzisiaj informatyka, tak dawniej chemia dokonywała przełomów w dziejach cywilizacji. Chemia wywołała kolejna rewolucja przemysłowa i zapoczątkowała epokę tworzyw sztucznych. Ich popularność nie słabnie. Wręcz przeciwnie, nowego impetu nadała tej branży dziedzina wspomniana przed chwilą. Rozmach, z jakim dzieją się sprawy jest iście tytaniczny. Wzrost następuje wykładniczo. Wszystko to dzięki możliwości obróbki wielkich ilości informacji w krótkim czasie.

Chemia i przestrzenie

Branża chemiczna na dobre zadomowiła się w przestrzeniach, które określa architektura i jej siostra nieco przysadzista i siermiężna budowlanka.

Chemia wprowadziła wiele nowoczesnych produkt do pomieszczeń, gdzie przebywają ludzie. Żywice na początek zagościły w halach produkcyjnych i magazynach. Stwierdzono, że to najlepsze dla nich miejsce. Jednak okazało się zupełnie inaczej.
I stało się tak jak nie przewidywano. Do domów mieszkalnych trafiła posadzka epoksydowa Opinie projektantów sprzed kilkudziesięciu lat nie mają już dziś pokrycia w rzeczywistości.
Nowi ludzie w branży projektowania wystroju wnętrz spojrzeli na materiały chemiczne innym okiem. Łaskawe potraktowanie zaowocowało projektami dotąd niespotykanymi.

Uniwersalność

Żywice w zależności od zawartości, gęstości i możliwości aplikacji, mają zastosowanie we wszystkich rodzajach pomieszczeń. Nawet w sypialni są mile widziane. Tam nakłada się je przyrządami do malowania dość cienką warstwą. Nie niszczy się tak bardzo dlatego, że mieszkańcy używają miękkiego obuwia, a piasek ma tam ograniczony dostęp.

Inteligentny-Projekt.pl

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.