O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Dlaczego warto wybrać drewniane meble?

Meble drewniane cieszą się niezmiennie dużą popularnością, chociaż na rynku dostępni są w atrakcyjnych cenach ich poważni konkurenci wykonani z płyty oraz MDF-u. Eksperci twierdzą jednak, że nikt, kto zasmakował w prawdziwym drewnie, nie zamieni go na sztuczne tworzywo. Mimo dość wysokiej ceny meble drewniane mają szereg niekwestionowanych zalet, sprawiających, że zdecydowanie warto włożyć w nie więcej środków, a później cieszyć się niepowtarzalną estetyką wyposażenia wnętrz. Na jakie walory stołów, łóżek i szaf wykonanych z drewna warto zwrócić uwagę przede wszystkim?

1. Estetyka

2. Trwałość

3. Względy zdrowotne

Warto podkreślić, że lite drewno dostępne jest w wielu wariantach gatunkowych. W zależności od oczekiwań zdecydować się można na sosnę, jesion, buk czy dąb.

Estetyka

Pierwszą podstawową zaletą mebli drewnianych jest ich wysoka estetyka. Wybór odpowiedniego gatunku oraz sposób wykończenia blatów czy frontów sprawiają, że łatwo dopasować je do każdego wnętrza: od rustykalnego i klasycznego po zupełnie nowoczesne pomieszczenia. Naturalne tworzywo także w toku codziennego użytkowania prezentuje się lepiej. Drewniane meble przy odpowiedniej pielęgnacji wyglądają atrakcyjnie, a proces starzenia dodaje im tylko uroku. Meble z płyty lub MDF-u często przyciągają kurz, odpryskują i matowieją. Drewnianym się to nie zdarza.

Warto także podkreślić, że drewno znakomicie dopasowuje się do każdego tworzywa: szkła, metalu, różnego rodzaju tapicerki. Wnętrzarskie metamorfozy łatwo przeprowadzić, zmieniając tylko dodatki lub drobne elementy wyposażenia.

Trwałość

Ogromną zaletą drewnianych mebli jest ich wytrzymałość. Remonty, przeprowadzki, silna eksploatacja – te czynniki są im zdecydowanie niestraszne. Meble z płyty oferowane w popularnych sieciówkach zwykle po pierwszym rozkręceniu nie nadają się do użytku: elementy trudno ponownie do siebie dopasować, a konstrukcja traci na jakości. Z drewnianymi meblami jest zupełnie inaczej. Normą jest, że z tego samego kompletu szaf korzystają kolejne pokolenia. Dodatkowo ich ponadczasowość gwarantuje, że nie wyjdą z mody.

Względy zdrowotne

Drewno jest materiałem naturalnym i w pełni ekologicznym. Nawet, jeżeli jego powierzchnia zostanie pokryta środkiem zabezpieczającym, nadal pozostanie w pełni bezpieczne dla człowieka. Sam materiał wyróżnia się również higroskopijnością, co oznacza, że chłonie wilgoć z otoczenia, wpływając korzystnie na jakość powietrza. Ponieważ drewno nie przyciąga kurzu, to dobry pomysł w pokojach alergików.

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *