O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

Dobry sklep online – jak wybrać ?

Obecna sytuacja nie należy do najłatwiejszych. Zakupy on-line, wydają się więc najsensowniejszą formą pozyskania dóbr. Jaki sklep internetowy wybrać? W natłoku witryn ciężko jest się zdecydować, dlatego też przedstawimy Ci najważniejsze kryteria, którymi powinieneś kierować się podczas wyboru.

1. Opinie innych kupujących

Teoretycznie punkt najbardziej oczywisty. Opinia jest tym, na co zwracamy uwagę na samym wstępie. Warto jednak pamiętać, że opinia opinii nie równa. Właściciele sklepów internetowych, doskonale wiedzą, jak bardzo są one ważne. W związku z tym na wiele sposobów dbają o to, żeby ich sklep, posiadał możliwie jak najlepsze oceny. Oczywiście jest to kwestia niezwykle ważna, dlatego też należy brać ją pod uwagę. Jeśli punkt sprzedaży posiada co najmniej 80% opinii pozytywnych, to świadczy bardzo dobrze. W przypadku gdy ta wartość jest niższa, dobrym pomysłem będzie poszukanie innego sklepu. Dobrze jest również, zwrócić uwagę na to, co ludzie piszą w komentarzach na temat sklepu, jaki jest czas dostawy, jakoś pakowania itp.

2. Dostawa

Jest to ważny aspekt, zwłaszcza jeśli planujesz zrobić większe zakupy. Obecnie całkiem duża część sklepów, oferuje opcje darmowej dostawy. Często jest jednak ona, uwarunkowana zakupami na określoną kwotę minimalną. Zwróć na to uwagę podczas porównywania sprzedawców. Dobrze jest również sprawdzić sposoby dostawy, oferowane przez sklep. Może zdarzyć się np., że w jednym z punktów sprzedaży, darmowa dostawa obejmuje wysyłkę paczką pocztową. W innym zaś, masz możliwość wyboru z całej palety sposobów dostawy. Jest to szczególnie ważne, w przypadku gdy zależy Ci na czasie. Nie daj się więc zwieść pustymi hasłami. Pamiętaj również, aby sprawdzić sugerowany czas wysyłki. Może on bowiem wahać się, między 24, a nawet 72h.

3. Asortyment

Najlepiej szukać sklepu, kiedy już wiemy, co konkretnie chcemy zakupić. Ułatwi nam to, porównanie i dokonanie najlepszego wyboru. Często bowiem zdarza się, że towar widoczny na stronie sprzedawcy, nie jest dostępny od zaraz. Zazwyczaj niedobory, uzupełniane są w ciągu kilku dni, może to jednak zdecydowanie opóźnić czas wysyłki paczki.

4. Cena

Jeśli wiemy już, co chcemy kupić, należy porównać ceny. Teoretycznie wydaje się to oczywiste, jednak przyjrzyjmy się temu bliżej. Często na pierwszy rzut oka, jeden z punktów sprzedaży, oferuje nam zdecydowanie niższą cenę niż konkurencja. Warto jednak przyjrzeć się, czy np. nie skutkuje to mniejszym opakowaniem, rozmiarem czy flakonem. Przykład: często w przypadku perfum podana cena, dotyczy tylko najmniejszej pojemności flakonu, która zaznaczona jest domyślnie, co może być mylące. Innym razem koszty dostawy są nieco wyższe, co w zasadzie wyrównuje różnicę cenową. Licz, porównuj- wybierz najlepszą dla siebie opcję.

5. Weryfikacja rynkowa

Bardzo ważny punkt. W wielu sytuacjach, możemy dać się zwieść świetnymi cenami, krótkim czasem dostawy i wieloma innymi pozytywnymi aspektami. Warto jednak zwrócić uwagę na to, ile wybrany przez nas sklep, działa na rynku. Ma to naprawdę duże znaczenie, zwłaszcza kiedy przychodzi np. do realizacji reklamacji. Warto wybierać sklepy z ugruntowaną pozycją na rynku. Takim sprzedawcom, jakieś dziwne, nietyczne zagrania po prostu się nie opłacają, ze względu na długo budowany wizerunek. W wielu sytuacjach kryzysowych tacy sprzedawcy, często są w stanie rozwiązać problem szybciej, ze względu na doświadczenie. Nie znaczy to jednak, że należy unikać nowych na rynku pozycji. Warto podchodzić do nich jednak nieco bardziej ostrożnie, wybierając np. płatność za pobraniem czy dodatkowe ubezpieczenie paczki. Taka mała inwestycja, może ustrzec nas przed wieloma problemami.

To już wszystko. Po wdrożeniu wszystkich tych punktów możesz bezpiecznie ruszać na zakupy. Nie zapomnij jednak o zdrowym rozsądku. Wielu uczonych potwierdza, że robienie zakupów pod wpływem emocji, sprzyja większym, nieplanowanym wydatkom. Warto więc wcześniej przygotować sobie listę zakupów i sumiennie ją realizować 🙂

Artykuł powstał przy współpracy z: https://primado.pl/

Redakcja e-metro