O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

Gdzie wyjechać na sylwestra? Wybór najciekawszych propozycji

Bardzo często noc sylwestrowa to wieczór, na który czeka się z wytęsknieniem. Z jednej strony to ostatnia noc roku, ale z drugiej to również szansa na wyśmienitą zabawę w dobrym towarzystwie. To okazja, żeby wyjechać w konkretne miejsce i świętować poza swoim miejscem zamieszkania razem z paczką przyjaciół.

Taka podróż nie musi być od razu za granicę. Przecież nasza Polska obfituje w szereg znakomitych miejsc, które można odwiedzić w noc sylwestrową. Spędź tę noc niekonwencjonalnie i przywitaj Nowy Rok gdzieś w Polsce. Gdzie? Już podpowiadamy.

Sylwester na stoku

Fani białego szaleństwa mogą połączyć w tym roku przyjemne z pożytecznym. Taka wyprawa daje idealną szansą na relaks, ponieważ po aktywnym szusowaniu i całodziennym zmęczeniu można zdecydować się na regenerację w nowoczesnych termach.

Wybierz się w tym celu do Zakopanego, by uprawiać sport na stokach cały dzień, a potem świętować zakończenie roku w miejscowości wprost stworzonej do tego typu celebracji. Właśnie co roku w Zakopanem odbywają się fenomenalne wydarzenia, które godnie żegnają odchodzący rok. Wybierz się do klasycznej góralskiej gospody, spróbuj lokalnego jadła, delektuj się doskonałym powietrzem i koniecznie weź udział w kuligu.

Wyprawa do stolicy

Warszawa słynie z wielu sylwestrowych atrakcji i oprócz imprezy organizowanej corocznie przez stołeczny ratusz, do wyboru jest bardzo wiele propozycji. Jeśli tylko masz ochotę na zabawę i tańce w doskonałem atmosferze a przy okazji na krótkie zwiedzanie syreniego grodu, to krótki wypad wydaje się wprost idealnym pomysłem.

 Przebogata oferta klubów, hoteli i restauracji, w których można spędzić ostatnią noc w roku potrafi czasem przyprawić o ból głowy. Pomysłów na klimat sylwestrowy jest doprawdy bez liku i tylko od Ciebie zależy, które miejsce trafi konkretnie w Twój gust i oczaruje pomysłem. Jeśli jednak marzysz o kulturalnym sylwestrze, to wybierz się na maraton filmowy, koncert rewiowy, czy też spektakl. Warto bowiem czasem pójść  pod prąd i spróbować czegoś zupełnie nowego.

Nadmorska zabawa sylwestrowa

Czemu nie pojechać nad Bałtyk? Jest to oczywiście wariant mniej popularny niż polskie góry, ale nie brakuje obecnie ciekawych ofert związanych z sylwestrem nad morzem. Większość kurortów, ośrodków wczasowych, hoteli i gościńców organizuje zabawy sylwestrowe, połączone przeważnie z dłuższym pobytem. Wiele ofert znajdziesz na pewno w Mielnie, Kołobrzegu, Łebie, Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Taki pobyt połączysz wtedy ze zwiedzaniem.

Jeśli wybierasz się z rodziną, zdecyduj się miejsca, które mają basen, spa i inne udogodnienia. Przecież po całym roku fajnie się zrelaksować w miłej atmosferze, a dzieci będą miały doskonałą szansę się wyszaleć. Nadmorski sylwester to nie tylko zabawa i przyjemności, ale także coś dla zdrowia, bo spacery wzdłuż plaży wpłyną na Ciebie dobroczynnie.

Redakcja e-metro