Jak wybrać botki dla chłopca?

Botki dla chłopca to doskonałe rozwiązanie na każdą porę roku. Dziecko bardzo szybko rośnie, dlatego wybór butów może spędzać sen z powiek rodzicom. Nowoczesne obuwie stawia na sprawdzone marki, dzięki czemu zyskujemy pewność wysokiej jakości i wytrzymałości. Jak wybrać buty dla chłopca? Jakie botki chłopięce spełni oczekiwania malucha? O czym warto pamiętać? Gdzie znajdziemy szeroki asortyment?

Botki dla chłopca

Botki to niezwykle lubiane obuwie, z jakiego korzystają nie tylko panie. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa „blot”, czyli kozaka z wyższą cholewką. Obuwie zazwyczaj wykonywane było ze skóry zamszowej lub licowej. Nieco inaczej prezentują się botki chłopięce, jakie najczęściej maluch zakłada w chłodniejsze dni. Zakup bucików nie jest łatwy dla rodzica.

Trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii, jakimi są:

  • wysoka jakość,
  • ceniona marka,
  • atrakcyjna cena,
  • solidne wykonanie,
  • odpowiedni rozmiar,
  • ciekawe wzory i kolory,
  • dopasowanie do potrzeb dziecka. 

Na szczęście na rynku znajdziemy sporo botków dla chłopca w każdym wieku. 

Jak dokonać wyboru?

Przed zakupem trzeba pamiętać o kilku aspektach, jakie ułatwią zakup botków. Buciki kupujemy przy pierwszych krokach dziecka. Niezwykle istotne jest to, aby dobrać całkiem nowe buty, aby zachować zdrowie dziecka. Każde dziecko chodzi inaczej, przez co buciki są inaczej formowane. Donaszanie obuwia po starszym rodzeństwie nie zawsze jest dobre. Nie zapominajmy o zmierzeniu dziecku stopy. Nie kupujmy botków chłopięcych na oko. W tym wypadku konieczne jest zmierzenie szerokości i długości stóp pociechy i doliczenie 5-10milimetrów. Zapas pozwoli naturalnie przesuwać się stopie podczas chodzenia. Sprawdźmy także, czy dziecko nie będzie potrzebować indywidualnych wkładek ortopedycznych.

Najważniejsze aspekty przy wyborze

Botki dla chłopca powinny stawiać na sztywny zapiętek, jaki będzie sięgał ponad kostkę. To zapewni dobrą stabilizację pięty i pomoże właściwie ją ustawiać. Ważną cechą jest także podeszwa. Musi być ona tak miękka, aby można było ją zgiąć trzema palcami. Odpowiednio szerokie noski dadzą dziecku komfort każdego dnia. Rodzice muszą systematycznie sprawdzać rozmiar stóp malucha. Kontrolowanie tej kwestii jest bardzo ważne, gdyż dobranie niewłaściwego rozmiaru może wpływać na wady postawy i przeciążenia stopy.

Gdzie zakupimy stylowe botki dla chłopca? Ciekawym rozwiązaniem jest zakup w internetowym sklepie, gdzie znajdziemy przystępne ceny i szeroki asortyment. W tym miejscu maluch skorzysta z gustownych bucików, jakie spełnią jego wymogi każdego dnia.

Redakcja e-metro