Jakie są zalety maseczki z filtrem FFP3?

Maseczki z filtrem FFP3 nie są zarezerwowane wyłącznie dla lakierników czy innych specjalistów pracujących w trudnych warunkach. Tam, gdzie problemem są nie tylko toksyczne zapachy i szkodliwe dla dróg oddechowych aerozole, ale też cząsteczki wirusów, bakterii oraz zarodki grzybów również uzasadnione jest sięganie po zaawansowane środki ochrony osobistej. Dowiedz się, dlaczego warto z nich korzystać.

Charakterystyka maseczek FFP3

Maseczki ochronne FFP3 zapewniają bardzo wysoki poziom filtracji. Szacuje się, że sięga on nawet 99%, co zapewnia bardzo dobre zabezpieczenie przed działaniem szkodliwych czynników środowiskowych, w tym tymi definiowanymi jako toksyczne (zarówno w stanie stałym, jak i ciekłym).

Co ważne w przypadku tego produktu maksymalny przeciek wewnętrzny nie przekracza 5%, czyli jest minimalny. Oznacza to bardzo dużą szczelność, którą gwarantuje także sama konstrukcja maseczki. Jest ona tak dopracowana, że przylega do twarzy nawet w takich miejscach jak nos czy policzki, skutecznie chroniąc drogi oddechowe przed wnikaniem niebezpiecznych substancji.

Takie dopasowanie wiąże się jeszcze z czymś innym – masz zapewnioną wygodę i komfort na co dzień, dlatego maseczka tylko w niewielkim stopniu wpływa na jakość oddychania czy widzenia. Nie powoduje też parowania szkieł, co jest ważne dla noszących okulary.

Wysoka wydajność filtracji

Wysoka wydajność filtracji wiąże się z tym, że tylko minimalna ilość cząsteczek może przedostać się do dróg oddechowych użytkownika https://medivon.pl/jakie-sa-zalety-maseczki-z-filtrem-ffp3/. Aby do tego nie doszło, możesz zabezpieczyć się jeszcze bardziej, wybierając maski z zaworkami. Są one na tyle szczelne, że niektórym osobom może się wydawać, że podaż tlenu jest na zbyt niskim poziomie. W takiej sytuacji wystarczy wyregulować zaworek i samodzielnie zdecydować o wydajności filtracji. Jednak im większe rozszczelnienie, tym mniejsza wydajność filtracji.

Maseczki wielorazowe – komfort i oszczędność

Z uwagi na to, że większość maseczek FFP3 jest wielorazowa, możesz korzystać z nich przez dłuższy czas. To z kolei oznacza:

  • niższe koszty – kupujesz raz, nosisz długi czas,
  • generowanie mniejszej ilości odpadów,
  • brak wielu maseczek, które są powpychane we wszystkie kieszenie, torby i plecaki.

Z uwagi na to, że maska FFP3 jest wielorazowa, pamiętaj o jej prawidłowym nakładaniu, noszeniu, ściąganiu i przechowywaniu. Zadbaj o regularne pranie (każdorazowo po użytku) i suszenie. Unikaj dezynfekcji środkami na bazie alkoholu, ale regularnie (zazwyczaj raz na cztery tygodnie) wymieniaj filtr.

 

Redakcja e-metro