Kosmetyki bezpieczne dla skóry noworodka

Sklepowe półki uginają się od kosmetyków dla dzieci i kuszą swoimi kolorowymi opakowaniami. Jednak nie opakowanie czy cena są ważne. Najważniejsze jest to, aby kosmetyki dla noworodka były bezpieczne dla jego delikatnej skóry. Jak ważna jest codzienna higiena malutkiego człowieka, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Pomocne w tej kwestii okażą się płyny do kąpieli, oliwki i balsamy do ciała, aby skóra noworodka była dobrze nawilżona.

Jakie kosmetyki dla noworodka do kąpieli?

Do kąpieli najlepiej wybrać taki płyn, który w swoim składzie zawiera oliwkę nawilżającą skórę. Dodatkowo po każdym myciu warto zastosować oliwkę lub balsam, dzięki któremu skóra będzie mięciutka w dotyku. Maluchy nosząc cały dzień pieluszkę narażone są na odparzenia, dlatego specjalny krem każdy rodzic powinien mieć pod ręką. Nie należy go stosować za każdym razem, kiedy zmieniana jest pieluszka. Krem na odparzenia należy nakładać na skórę wtedy, kiedy faktycznie jest ona odparzona, podrażniona, zaczerwieniona. Znacznie częściej zdarza się to w lecie, kiedy wysokie temperatury mogą potęgować odparzenia pieluszkowe.

kosmetyki dla noworodka

Kosmetyki dla noworodka na lato

W okresie letnim warto również stosować specjalny krem z filtrem, który zabezpieczy delikatną i wrażliwą skórę dziecka przed działaniem promieni słonecznych. Kupując kosmetyki dla maluchów, warto wybierać sprawdzone i znane firmy, by mieć pewność, że są one bezpieczne. Dodatkowo warto zwracać uwagę na atesty, jakie takie kosmetyki powinny posiadać. Nie kupujmy kosmetyków na zaś, tylko takie, które aktualnie są nam potrzebne i przeznaczone dla dzieci w określonym wieku.

mamine.pl

Redakcja e-metro