O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Materac – jak wpływa na nasz sen?

Odpowiednie odżywianie, aktywność fizyczna i regeneracyjny sen mają wpływ na nasz ogólny stan zdrowia. Warto więc zadbać, aby każda noc przynosiła upragniony odpoczynek. Pomóc w tym może materac dostosowany do naszych potrzeb.

Zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe o różnej budowie sylwetki, potrzebują kojącego snu. Dzięki niemu odzyskujemy energię, która potrzebna jest nam każdego dnia do nauki, uprawiania sportu i pracy. Nic więc dziwnego, że sen jest jednym z kluczowych elementów w utrzymaniu tzw. life balance, czyli równowagi pomiędzy aktywnością a odpoczynkiem. Idąc tym tropem, warto zwrócić uwagę, że 1/3 życia spędzamy śpiąc. Warto więc zadbać, aby warunki do tego były możliwie najlepsze. Z pewnością jedną ze składowych, jeśli nie kluczową kwestią, jest wybór odpowiedniego materaca. Na co więc zwrócić uwagę?

Kiedy jest niewygodnie

Chyba każdy choć raz w swoim życiu miał tę wątpliwą przyjemność spacerowania w niewygodnych butach. Czasami może to być nowa para do wyjścia w góry, która potrzebuje rozchodzenia, a innym razem to codziennie używane obuwie, które uciska, ociera i powoduje ból. Dyskomfort związany z użytkowaniem takich butów wpływa na nasze samopoczucie i nastrój. W końcu decydujemy się oddać lub wyrzucić drażniące adidasy, pantofle lub szpilki, a w ich miejsce kupujemy taki model, który odpowiednio zaopiekuje się naszymi stopami.

Podobna sytuacja ma miejsce, gdy materac nie jest dostosowany do naszych potrzeb. Zbyt twardy lub zbyt będzie powodował dyskomfort, trudności z zaśnięciem oraz nieprawidłowe ułożenie sylwetki. Ostatni element przekłada się na bóle pleców i ogólne poczucie zmęczenia. W tym miejscu warto podkreślić, że jeśli 30 min po przebudzeniu ból pleców ustępuje, to jest to wyraźny sygnał, że materac jest dla nas nieodpowiedni. Istotne są także tworzywa, z których zbudowane są materace. Wątpliwej jakości materiały są dobrym legowiskiem dla różnego rodzaju roztoczy. Dlatego istotne jest, aby alergicy, astmatycy czy osoby z atopowym zapaleniem skóry wybierali produkt antyalergiczne.

Wybierz zdrowie i komfort

Dysproporcje w wadze partnerów są ważnym parametrem przy wyborze materaca. Nie musimy w końcu rezygnować z komfortu na rzecz drugiej osoby. Czasami wystarczy wybrać po prostu dwa pojedyncze posłania. Nie mniej materac Hilding Salsa, dzięki swojej konstrukcji, będzie odpowiednim rozwiązaniem dla par, również tych, gdzie różnica w wadze jest znacząca. Salsa to rozwiązanie, które sprosta oczekiwaniom osób aktywnie uprawiających sport, ale także wszystkich borykających się z bólem kręgosłupa. Materac Hilding Salsa i szczegółowe informacje na jego temat znaleźć można na https://senpo.pl/materac-salsa/.

Salsa Hilding posiada certyfikat Oeko-Tex potwierdzający, że wszystkie użyte do produkcji materiały, pozbawione są substancji szkodliwych dla naszego zdrowia. Ponadto model ten przeszedł rygorystyczne badania, które dają mu status wyrobu medycznego. W związku z tym będzie przydatny w procesie rehabilitacji wad postawy, przeciwdziałaniu w powstawaniu odleżyn, zmniejszy nacisk na kręgi podczas snu, rozluźni mięśnie, skutecznie przeciwdziała wadom rozwoju układu ruchowego i wspomoże proces regeneracji. Parametry te sprawiają, że znajdzie on szerokie zastosowanie zarówno w pokoju młodzieżowym, jak i sypialni, ale także jako wsparcie u osób borykających się z różnego rodzaju dolegliwościami. Również osoby aktywne otrzymają potrzebne wsparcie i ukojenie, a to za sprawą siedmiu stref twardości, które dostosowują się do różnych odcinków ciała. Dodatkowo pianka termoelastyczna i Flexifoam zapewniają wentylacje, odprowadzają nadmiar wilgoci, a ich właściwości zapewniają ochronę antyalergiczną. Zwieńczeniem są do wyboru dwa zdejmowane pokrowce wspierające proces odprowadzania wilgoci i zapobiegające rozmnażaniu się bakterii.

Kluczowy dla naszego zdrowia sen powinien dawać nam wystarczająco dużo energii, aby starczyło jej na cały nadchodzący dzień. Wysokiej klasy materace, jak choćby wspomniany Salsa Hilding zbudowany jest z materiałów, które zapobiegają powstawaniu bakterii i odprowadzają nadmiar wilgoci. W ten sposób osiągamy wyższy poziom komfortu snu. Dzięki temu każdy dzień zaczynamy z uśmiechem na ustach, rozluźnieni i bez dręczącego nas bólu pleców. Jakość snu leży w naszych rękach.

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *