O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Najlepsze rady dotyczące makijażu dla cery tłustej

Skóra tłusta i makijaż po prostu się nie mieszają. Abyś zawsze wyglądała jak najlepiej, oto kilka najlepszych wskazówek dotyczących makijażu tłustej skóry, które zapewnią Ci najlepszy wygląd przez cały dzień.

Przygotuj skórę

Zacznij od użycia matowej bazy do makijażu. Makijaż nie tylko będzie wyglądał świeżo przez cały dzień, ale również ta baza zapobiegnie przetłuszczaniu się skóry w ciągu dnia. Skóra tłusta sprawia, że makijaż jest sprawny i niszczy go, dlatego ważne jest, aby zacząć od dobrego podkładu, który zapewni doskonały wygląd przez cały dzień lub całą noc. Więcej informacji o odpowiedniej pielęgnacji znajdziesz na Urodaonline.pl.

Wybierz matowy makijaż

Błyszczący makijaż może być ładny, ale pamiętaj: nie wszystko, co błyszczy, to koniecznie złoto. Błyszczący makijaż jest z natury rzeczy łukowatym wrogiem każdej tłustej skóry. Może sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać na błyszczącą, a tego właśnie chcesz uniknąć, jeśli cierpisz na nadmiar sebum.

Błysk zwróci uwagę na Twoją strefę T, która jest często najbardziej tłustą częścią twarzy. Matowy makijaż zamaskuje ten problem i daje skórze złudzenie, że jest mniej tłusta.

Używaj makijażu beztłuszczowego.

Może się to wydawać oczywiste, ale wielu konsumentów może nie być świadomych, że tak wiele produktów zawiera tłuszcz. Każdy produkt, od podkładu do cienia do powiek, może zawierać bazy tłuszczowe. Pamiętaj, aby sprawdzić składniki przed zakupem produktu lub skonsultować się ze sklepową kosmetyczką przed podjęciem decyzji o zakupie.

Używaj papieru matowego

Jeśli masz tłustą skórę, Twoja torbebka kosmetyczna powinna zawsze zawierać kilka kartek matowego papieru do szybkich poprawek. Czasami nadmiar oleju może cię zaskoczyć, a w miarę jak się nawarstwia, może zrujnować twój piękny makijaż. Arkusze papieru matowego w ciągu kilku sekund wchłaniają obszary tłuste.

Rady dotyczące makijażu dla cery tłustej – użyj matowego proszku

Po nałożeniu makijażu, wykończ go delikatnym dotykiem matowego pudru. Pozwoli to na zachowanie makijażu i utrzymanie tłustych porów w płytkach. Puder powinien być ostatnim krokiem, ponieważ uszczelnia twój makijaż. Szukając idealnego proszku, wolisz lekki, luźny, nietłusty proszek, który jest opisany jako matowy, a nie błyszczący lub świetlisty.

i-modnie.pl

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *