O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

Najlepszy oczyszczacz powietrza do domu alergika

Na całym świecie z roku na rok wzrasta liczba osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Zanieczyszczenie powietrza pyłami przemysłowymi oraz spalinami jest jednym z głównych powodów tego zjawiska. Jak łagodzić objawy alergii wziewnych? Świetnym sposobem jest domowy oczyszczacz powietrza. Jaki oczyszczacz powietrza kupić i jak go używać, by skutecznie pomagał w radzeniu sobie z alergią? Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergika?

W sezonie kwitnienia roślin alergicy zmagający się ze wziewną formą nadwrażliwości na czynniki zewnętrzne męczą się z łzawieniem oczu, opuchlizną twarzy, katarem siennym i innymi utrudniającymi życie objawami. Uczulenie na sierść zwierząt wywołuje podobne reakcje, na dodatek przed alergenami pochodzącymi od domowych futrzaków nie ma szans „ukryć się” w mieszkaniu, w którym żyją czworonożni przyjaciele. Często powietrze w mieszkaniach jest nawet bardziej zanieczyszczone niż poza nimi! Jak poradzić sobie z alergią? Czy rzeczywiście skutecznym środkiem w walce z nią może być po prostu domowy oczyszczacz powietrza? Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

Jak działa domowy oczyszczacz powietrza?

Najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergika powinien być wyposażony w filtr HEPA, eliminujący zarodniki grzybów, pleśni oraz silnie uczulające pyłki roślin. Domowy oczyszczacz powietrza filtruje powietrze znajdujące się w pomieszczeniu. Wlot urządzenia wciąga pełne kurzu, bakterii, zarodników grzybów i pyłków roślin powietrze i filtruje zanieczyszczenia. Oczyszczone powietrze rozprzestrzeniane jest po pomieszczeniu dzięki wylotowi oczyszczacza wyposażonemu w wentylator. Stopniowa, ale intensywna wymiana powietrza w pomieszczeniu pozwala już po chwili od uruchomienia oczyszczacza oddychać swobodnie, bez ryzyka wpuszczania do płuc alergenów i roztoczy. Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA ma zdolność „wyłapywania” nawet bardzo drobnych cząsteczek alergenów, dzięki czemu doskonale nadaje się dla alergików. Zastanawiając się, jaki domowy oczyszczacz powietrza kupić, należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym urządzenie ma pracować. Najlepszy oczyszczacz powietrza dla nas powinien pracować na tyle cicho, by umożliwić spokojny sen. Warto zwrócić uwagę na budowę urządzenia i umiejscowienie wlotu i wylotu powietrza. Jeśli chcemy umiejscowić nasz oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA pod ścianą, wybierzmy model pobierający powietrze z przodu lub na górze konstrukcji, jak na przykład Samsung AX60R5080WD. Jeśli zależy nam na wygodnym i łatwym przestawianiu urządzenia po wielu pomieszczeniach, istotne będzie posiadanie przez oczyszczacz kółek. Oczyszczacze ze względu na filtry i silnik nie są zbyt lekkimi sprzętami! Należy pamiętać, że nawet najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergika wymaga odpowiedniej eksploatacji, czyszczenia i wymiany filtrów w wyznaczonym przez producenta czasie. W przypadku zaniedbania oczyszczacza przestanie on prawidłowo filtrować powietrze, a wręcz może zaszkodzić użytkownikowi niezdającemu sobie sprawy, ile drobnoustrojów i alergenów może mieścić się na nieczyszczonym od miesięcy filtrze urządzenia. Aby uniknąć takiej sytuacji, oczyszczacz Samsung AX60R5080WD sam poinformuje użytkownika o konieczności wymiany filtra.

Dobrze dobrany do potrzeb użytkownika, jedyny i  najlepszy oczyszczacz powietrza z pewnością stanie się nieodłącznym towarzyszem alergika w domu, w którym w końcu będzie można dosłownie odetchnąć od objawów uczulenia, łzawienia oczu i kataru siennego.

Artykuł nadesłany

Redakcja e-metro