Patery z kloszem – jak je wybierać?

Każdy z nas uwielbia ciasta, które zachwycają słodkim smakiem. Jednocześnie w momencie, kiedy organizujemy przyjęcie urodzinowe, najważniejszą „potrawą” na stole staje się nic innego jak urodzinowy tort. Oczywiście zwykle przykładamy ogromną uwagę do tego, jak nasz tort ma się prezentować. Zanosimy do cukierni całą listę wymagań i życzeń odnośnie do aspektów wizualnych jak i smakowych tego, urodzinowego ciasta. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że końcowa estetyka i prezencja tortu zależy głównie od nas samych. Patery z kloszem, w których powinny znaleźć się torty, muszą więc zostać odpowiednio dobrane. Wobec tego jak można to zrobić?

Patery z kloszem – szklane czy plastikowe?

W przypadku wyboru pater z kloszem, musimy zwrócić uwagę na tworzywo, z którego zostały one wyprodukowane. W dużej mierze na rynku znajdziemy patery z kloszem wykonane z transparentnego lub barwionego szkła. Niemniej jednak pojawiły się również patery z kloszem, które wykonane są z plastiku. Wobec tego na które z nich warto postawić? Otóż, jeśli zależy nam na tym, by nasz tort prezentował się spektakularnie i elegancko, to patery z kloszem szklane będą o wiele lepszym rozwiązaniem. Modele plastikowe są co prawda praktyczne, gdyż nie są narażone na stłuczenia i o wiele łatwiej je wyczyścić, to jednak nie będą wstanie oddać takiej elegancji i wyjątkowości jak szkło. Wobec tego w przypadku wyboru pater z kloszem na przyjęcie urodzinowe, postawmy na te, które są wykonane ze szkła. Z pewnością tego nie pożałujemy.

Patery z kloszem – na nóżce czy bez?

Kolejnym dylematem w przypadku pater z kloszem może się okazać to, czy lepsze będą modele na dodatkowej nóżce, czy może bez niej. Okazuje się jednak, że wybór w tym wypadku będzie bardzo prosty. Patery z kloszem na nóżce pozwolą nam na jeszcze efektywniejsze wyeksponowanie tortu, a dodatkowo znacznie ułatwią np. podawanie ciasta na paterze pomiędzy gośćmi przyjęcia. W tej kwestii więc nie powinniśmy mieć większych wątpliwości i śmiało powinniśmy stawiać na patery z kloszem na dodatkowej nóżce.

Patery z kloszem – dopasujmy wysokość klosza do rozmiaru tortu

Patery z kloszem to wyjątkowo szeroka kategoria produktów. Pamiętajmy więc o tym, by zawsze dopasowywać wysokość klosza do wysokości naszego urodzinowego ciasta. Oczywiście nie muszą być one ze sobą równe co do centymetra. Zaleca się nawet, by klosz był około 5-8 centymetrów wyższy niż wysokość tortu. Dzięki temu estetycznie go nakryje, a jednocześnie nie uszkodzi jego dekoracji i powierzchni. Warto więc o tym pamiętać.

Redakcja e-metro