O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

Przyjemne z pożytecznym, czyli jak dbać o formę czerpiąc dodatkowe korzyści

Nie każdy lubi treningi na siłowni czy zajęcia fitness. To jednak nie jedyne możliwości dbania o sylwetkę i doskonałą formę, z jakich możemy skorzystać. Słoneczna i ciepła pogoda za oknem może być dla nas inspiracją do tego, aby połączyć potrzebę zadbania o swoje ciało z przyjemnymi formami spędzania czasu na świeżym powietrzu. Oto kilka inspiracji.

 Trening w ogrodzie

Jeśli dysponujemy ogrodem przydomowym, możemy wykorzystać go jako własną siłownię plenerową. Nie musimy przy tym inwestować w drogi sprzęt do ćwiczeń, gdyż możemy do tego wykorzystać przedmioty znajdujące się w ogrodzie. Wystarczy, że znajdzie się w nim jakaś ławeczka, która może być pomocna w treningu klatki piersiowej (pompki w oparciu o ławkę), pośladków (wejścia i zejścia na ławkę) czy mięśni brzucha (deska).  W ogrodzie z powodzeniem możemy wykonywać treningi cardio, a  więc wszelkie biegi, pajace, wypady, zakroki, przeskoki przy akompaniamencie ulubionej muzyki puszczonej na przykład z telefonu. Taki trening możemy wykonać w dowolnym momencie, kiedy tylko poczujemy na to ochotę.

 Wodne atrakcje

Latem większość z nas uwielbia spędzać czas nad wodą, czy to nad okolicznym jeziorem czy basenem. Zamiast jednak leżeć na ręczniku i smażyć się w słońcu, warto skorzystać z wodnych atrakcji, które dostępne są w danym miejscu. Może to być rowerek wodny, kajak czy łódka. Dzięki temu zafundujemy sobie całkiem dobry trening dolnej lub górnej części tułowia, a przy okazji możemy się ładnie opalić. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie. Korzystając z tego rodzaju sprzętów wodnych zawsze miejmy na sobie kapok, natomiast na głowie czapkę lub chustę, która uchroni nas przed przegrzaniem i negatywnymi tego konsekwencjami w postaci udaru słonecznego.

 Na piechotę przez miasto

 Kolejnym sposobem na spalenie sporej dawki kalorii w przyjemny sposób jest zorganizowanie spaceru po mieście połączonego ze zwiedzaniem. Jeśli w naszej miejscowości nie ma na tyle atrakcji, które moglibyśmy zobaczyć, możemy udać się do większego miasta znajdującego się niedaleko naszej lokalizacji i zaplanować jego całodniowe zwiedzanie, przeplatane przystankami w miejscowych kawiarenkach lub barach, gdzie skosztujemy lokalnych specjałów kulinarnych. Takie piesze zwiedzanie potrafi nieźle zmęczyć, ale w ten sposób jednocześnie dostarczymy sobie sporej dawki ruchu, jak i zafundujemy ciekawą lekcję historii danego miasta.

 Ponad koronami drzew

 Ciekawą propozycją na aktywny wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody jest wycieczka do Czech, gdzie czeka na nas prawdziwa ścieżka w obłokach, która znajduje się w samym sercu Karkonoskiego Parku Narodowego. To około 1,5km trasa wiodąca przez piękny las, kończąca się platformą widokową znajdującą się na wysokości 45 metrów. Z góry możemy podziwiać piękne krajobrazy okolicy, a to wszystko z wysokości ponad drzewami! Wrażenia są niesamowite, a dodatkowym akcentem wycieczki może być zjazd rurą znajdującą się w pośrodku wieży, który jest prawdziwą gratką dla osób szukających przygód z adrenaliną.

 Mamy nadzieję, że nasze pomysły na aktywny wypoczynek będą dla Was inspiracją i zachętą do ruchu na świeżym powietrzu.

Redakcja e-metro