Rolety plisowane – charakterystyka

Wybór rolet okiennych jest naprawdę olbrzymi. Już dziś producenci proponują swoim klientom przeróżne odmiany tych produktów, wśród których pojawiają się tak nietypowe elementy jak rolety austriackie czy rolety plisowane. Te drugie pomimo tego, że w domach i mieszkaniach rzadko kiedy się je spotyka, cieszą się całkiem sporą popularnością. Mają bowiem dość specyficzne zastosowanie. Przeważnie umieszcza się je bowiem w biurach i innych typowo firmowych lokalach bądź całych obiektach.

Rolety plisowane – jakie wybrać?

Rolety plisowane potocznie nazywa się po prostu plisami. Są to zasłony występujące w formie zwijanych harmonijek. Czasami tworzące je materiałowe panele zawieszane są również na specjalnych prowadnicach. Możliwości jest więc kilka, a każdy wariant działa nieco inaczej. Bardzo ważne jest to, że takie plisy można przymocować dosłownie na każdym typie okna. Nieważny jest jego kształt czy rozmiar. Plisowane rolety pasują nawet do okien o wyjątkowo nietypowych kształtach, czyli do tych trójkątnych, prostokątnych bądź nawet okrągłych. Wykonuje się je na zamówienie, tak więc zawsze dopasowuje się je do wyglądu konkretnych szyb. Klient zyskuje wtedy pewność, że taka roleta zdoła idealnie zakryć całą powierzchnię wybranego przez niego okna.

Rodzaje rolet plisowanych

Istnieją dwie podstawowe odmiany rolet plisowanych. Takie rolety okienne mogą być bowiem albo jednofunkcyjne, albo dwufunkcyjne. Te pierwsze (jednofunkcyjne) zwija się wyłącznie w jedną stronę, zsuwając je od dołu do góry. Rolety dwufunkcyjne są więc nieco bardziej wymyślne i zarazem bardziej funkcjonalne. Jak sama ich nazwa na to wskazuje, można je zsuwać w dwie strony. A czym jeszcze może wyróżnić się ten typ zasłon? Na pewno wiele osób doceni to, że plisy bardzo łatwo można utrzymać w czystości. Aby je wyczyścić, nie trzeba ich ściągać. Pod względem konstrukcji przypominają one żaluzję, tak więc wystarczy przetrzeć mokrą ściereczką ich poszczególne elementy, aby usunąć z nich kurz i inne zanieczyszczenia. Rzymskie rolety okienne mają elegancką prezencję. To dlatego przeważnie umieszcza się je w biurach i salach konferencyjnych.

domoptymalny.com.pl

Redakcja e-metro