O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Ważna sprawa – oświetlenie

Urządzenie domu lub mieszkania to nie tylko wybór mebli, glazury czy koloru ścian. To także decyzja o tym, co i w jaki sposób będzie oświetlało wnętrza pomieszczeń. We współczesnych aranżacjach uwagę przywiązuje się równocześnie do tego jakie światło ma emitować dany model lampy oraz jak wygląda. Oświetlenie nowoczesne to lampy, które mają być dekoracją oraz pasować charakterem do wystroju wnętrza. Lampy w stylu nowoczesnym to w głównej mierze połączenie szkła, metalu i wyrobów naturalnych w rozmaite, geometryczne wory.

Rodzaje nowoczesnych lamp

Wśród rodzajów oświetlenia nowoczesnego można wyróżnić lampy stołowe, podłogowe, kinkiety, wiszące oraz plafony. Wszystkie znajdą ciekawe zastosowanie w różnych stylach. W realizacji projektów wykorzystuje się wiele elementów pochodzących z natury np. bambus, drewno czy wiklinę. Subtelny wiklinowy klosz nadaje pomieszczeniom lekkości, nie przytłacza, delikatnie rozprasza światło i tworzy ciekawą grę cieni. Lampy drewniane tłumią nadmiar światła i dają skupione źródło. Inne lampy wiszące w typie oświetlenia nowoczesnego tworzą minimalistyczne połączenie rożnych materiałów np. szkła i metalu. Są eleganckie, skromne i nie przytłaczają. Stanowią ciekawą ozdobę kuchni czy salonu.

Osoby, które cenią prostotę, a jednocześnie są wrażliwe na piękno mają do wyboru lampy stojące. Ich estetyka zamyka się w niewielu dominujących szczegółach: podstawie, kręgosłupie, często wygiętego w łuk, który jest zakończony subtelnym kloszem obejmującym żarówkę. Lampy te cechuje duża stabilność.

Oświetlenie nowoczesne w postaci kinkietów lub lamp ściennych to proste, leadowe reflektory że źródłem światła skoncentrowanym w jednym miejscu. Dominują kolory natury.

Nowoczesne lampy to także plafony sufitowe. Mają postać płaskiego okręgu o różnej średnicy. Świetnie się sprawdzą zamontowane na suficie, ale także na ścianie. 

Lampy stołowe to taki typ oświetlenia nowoczesnego, który posłuży jako źródło światła dla stolika nocnego, biurka czy stołu w salonie.

Obszary wykorzystania oświetlenia nowoczesnego 

W czasach współczesnych nowoczesność to minimalizm i prostota. Stawiamy nie na ilość dodatków, ale na jakość,sposób ich wykonania i dbałość o szczegóły. Nowoczesne wnętrza to takie, gdzie króluje otwarta przestrzeń. W kuchniach można wykorzystać wiszące lampy dające ciepłą barwę. Użycie lamp stojących oraz stołowych w salonie stworzy klimat do wspólnych spotkań czy czytania książki. Do sypialni będzie pasował modny żyrandol oraz lampki nocne, a przytłumione światło kinkietów ozdobi klatkę schodową czy przedpokój. 

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *