O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

Wypadanie włosów po porodzie – 3 kroki, jak temu zapobiec!

Dokucza Ci wypadanie włosów po porodzie? Ciąża i poród to bardzo wymagający czas dla kobiety. Zachodzące zmiany hormonalne, które przygotowują dziecko do przyjścia na świat, mogą mieć negatywne skutki w postaci osłabienia stanu skóry i włosów. Wypadanie włosów po ciąży to bardzo powszechny problem. Włosy często są atrybutem kobiecości, a także świadczą o zdrowiu i dodają piękna. Wypadanie włosów po porodzie – sprawdź 3 kroki, jak temu zapobiec!

1. Wypadanie włosów po porodzie – odpowiednia pielęgnacja

2. Witaminy dla kobiet karmiących

3. Wypadanie włosów po ciąży – zdrowy tryb życia

Wypadanie włosów po porodzie – odpowiednia pielęgnacja

Jeśli doskwiera Ci wypadanie włosów po porodzie, warto o nie zadbać poprzez odpowiednią pielęgnację. Co to oznacza? Przede wszystkim dobór odpowiedniego, najlepiej naturalnego szamponu, dostosowanego do rodzaju włosów, a także odżywkę do używania na co dzień. Po narodzinach dziecka może nie być zbyt wiele czasu na pielęgnacyjne rytuały, ale dobrej jakości, skuteczny szampon i odżywka to podstawa codziennej pielęgnacji, jeśli dokucza Ci wypadanie włosów po ciąży. Wypadanie włosów po porodzie mogą też zminimalizować różnego rodzaju wcierki, które należy wmasować w skórę głowy. Popularne wcierki to na przykład te ziołowe. Zabieg stosowania wcierek, połączony z masażem głowy, jest nie tylko niezwykle przyjemny i relaksujący, ale też pobudza cebulki włosów do wzrostu. Dobrym pomysłem na wypadanie włosów po ciąży jest też wizyta u fryzjera – warto znaleźć dla siebie chwilę i udać się na zabieg na przykład olejowania lub sauny do włosów. 

Witaminy dla kobiet karmiących

Witaminy dla kobiet karmiących do rozwiązanie na wypadanie włosów po ciąży do zastosowania wewnętrznego. Odpowiednio dobrany kompleks witamin, który można bezpiecznie stosować podczas karmienia, to zbawienie dla osłabionej fryzury. Witaminy dla kobiet karmiących przyczyniają się do zachowania zdrowych włosów, ich prawidłowej pigmentacji, czyli intensywnego koloru, silnych paznokci. Witaminy dla kobiet karmiących pozytywnie wpływają też na regulację gospodarki hormonalnej i tym samym wspomagają odpowiednie funkcjonowanie hormonu tarczycy. Witaminy dla kobiet karmiących zawierają także składniki, które wzmacniają ogólny stan zdrowia i odporność kobiet w ciąży i po urodzeniu dziecka. Jeśli dokucza Ci wypadanie włosów po porodzie, dobre witaminy dla kobiet karmiących to coś, co zdecydowanie warto zastosować. Inwestycja w dobrej jakości witaminy dla kobiet karmiących z pewnością zwróci się w postaci dobrego stanu włosów, skóry, samopoczucia i zdrowia. 

kerabione mama na wypadanie włosów po porodzie

Wypadanie włosów po ciąży – zdrowy tryb życia

Jeśli dopadło Cię wypadanie włosów po ciąży, warto zadbać o zdrowy tryb życia. Nowonarodzone dziecko wymaga opieki i uwagi, ale zdrowie i dobre samopoczucie mamy to podstawa. Co oznacza zdrowy tryb życia? Przede wszystkim odpowiednią dietę. Dobrze zbilansowane posiłki pozwolą uzupełnić brakujące składniki mineralne i pozytywnie wpłyną na kondycję fryzury. Wypadanie włosów po porodzie zdecydowanie można zminimalizować, spożywając pełnowartościowe posiłki. Kolejna kwestia to delikatna aktywność fizyczna, która jest dobra dla ogólnej kondycji organizmu. Doskonale w tej roli sprawdzą się spacery z dzieckiem. Warto też dbać o delikatne, bezpieczne dla kobiet po ciąży ćwiczenia, na przykład jogę. Trzeci element, bardzo ważny, to dbanie o dobrostan psychiczny. Zapewnianie relaksu i komfortu pozytywnie wpływa na organizm. Stres z kolei wpływa negatywnie zarówno na samopoczucie, jak i na słaby stan włosów i skóry. Odpoczynek jest niezwykle istotnym elementem zdrowego trybu życia. 

Redakcja e-metro