O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Zakłady bukmacherskie w Internecie – jak to działa?

Zakłady bukmacherskie sięgają swoją historią dość dawnych czasów. Jednak nie stoją w miejscu i korzystają z nowoczesnych rozwiązań. Obecnie dostępne są nie tylko w punktach stacjonarnych. Można z nich skorzystać także przez Internet. Co więcej, nie są tam od dziś. Rozwój branży bukmacherskiej pozwolił na wkroczenie na rynek online już jakiś czas temu. Jak do tego doszło? I jak to wszystko w ogóle działa? Z naszego artykułu dowiesz się wszystkich tych informacji. Zapraszamy do lektury ciekawostek ze świata zakładów.

Krótka historia zakładów bukmacherskich 

Już w XVIII wieku w Londynie przyjmowano zakłady na wyścigach konnych. Nie była to jednak działalność legalna. Prawdziwe zakłady działające zgodnie z prawem pojawiły się trochę później, bo w XX wieku. Jeśli chodzi o historię bukmacherki w Polsce, to zaczęło się od klubu Polonia Warszawa. W ich siedzibie członkowie klubu mogli obstawiać wyniki meczów w piłce nożnej. Zaczęło się to w 1917 roku. Przez późniejsze zmiany historyczne, legalne zakłady odeszły w niepamięć. Powróciły dopiero w 1992 roku, jako działające zgodnie z prawem, prywatne firmy bukmacherskie. Sama nazwa „bukmacher” pochodzi z języka angielskiego. To połączenie słowa „book” –  zakład i „make” – robić. Czyli po angielsku „bookmaker”.

Zakłady bukmacherskie w Internecie

Internet to narzędzie, które pozwala dotrzeć do bardzo dużego grona odbiorców. I to w niezwykle prosty i szybki sposób. Już w 1972 roku został przyjęty pierwszy zakład bukmacherski przez Internet. Było to w Kanadzie. Internet umożliwia nie tylko dotarcie do dużego grona odbiorców, ale także zwiększa popularność podmiotom występującym online. Na przykład, zakłady bukmacherskie obecnie stają się sponsorami drużyn sportowych. Strony internetowe nie tylko umożliwiają obstawianie wyników spotkań, ale także udostępniają informacje o kursach oraz rozegranych już meczach. Wiele firm bukmacherskich wchodzi także w erę aplikacji mobilnych. Czy Internet podbije stacjonarne punkty typowania wyników? Patrząc na obecny rozwój sytuacji – może tak być. Jednak to czas pokaże w którą stronę pójdą legalne zakłady bukmacherskie.

Zakłady bukmacherskie – kiedyś i dziś

Jak można zobaczyć po krótkie historii zakładów bukmacherskich, na przestrzeni lat wszystko bardzo mocno się zmieniło. Nie tylko w samej działalności takich firm. Regulacje prawne oraz wprowadzone jasne zasady pozwoliły na prowadzenie legalnego i bezpiecznego działania. To bardzo ważne przy tego rodzaju firmach. Ich jasne zasady i działanie zgodnie z obowiązującym w kraju prawem daje bezpieczeństwo osobom korzystającym z zakładów. Co więcej, bukmacherzy to nie tylko sport. Typowanie tyczy się także ważnych wydarzeń na świecie. Są to między innymi wybory prezydenckie, także za granicą. 

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Artykuł sponsorowany

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *