Aranżacje łazienki – jak wybrać najlepszą? Czym się inspirować?

Aranżacje łazienki powinny skupiać się nie tylko na ich wyglądzie, ale również na funkcjonalności. Mała łazienka będzie przy tym wymagać zupełnie innego podejścia, niż ta o dużej powierzchni. Na co zwrócić uwagę podczas remontu? Jak mądrze zaplanować odświeżanie i urządzanie łazienki?

1. Aranżacja łazienki – na czym się skupić?

2. Aranżacje łazienek – najpopularniejsze style

3. Czy warto zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia przy aranżacji łazienek?

Aranżacja łazienki – na czym się skupić?

Remont łazienki ma na celu nie tylko jej odświeżenie pod względem wizualnym, ale często także funkcjonalnym. W tym czasie chętnie wymieniamy nie tylko płytki, lustra czy oświetlenie, ale także armaturę i elementy instalacji wodnej. W takim wypadku planując aranżację powinniśmy najpierw zastanowić się, jak rozmieścić wszystkie niezbędne sprzęty wewnątrz. Jeżeli nowy układ będzie wymagał przeróbek instalacji, musimy wykonać je na samym początku. Dzięki temu sam remont zajmie nam mniej czasu i będzie wymagał mniejszego budżetu, a także osiągniemy zdecydowanie lepsze rezultaty.

Aranżacje łazienek – najpopularniejsze style

Współczesne aranżacje łazienki są bardzo różnorodne i unikalne, a także dopasowane do naszych potrzeb oraz dostępnej przestrzeni. Meble łazienkowe znajdziemy w najróżniejszych kolorach, formach oraz designie, podobnie jak elementy armatury, jak prysznice, wanny czy umywalki. Tak duża dostępność pozwala nam na dużą dozę szaleństwa podczas samej aranżacji. Jakie style są najpowszechniej wykorzystywane? W wielu domach króluje minimalizm i industrializm, głównie ze względu na schludne wykończenie oraz niewielką ilość sprzętów potrzebną do osiągnięcia ciekawego efektu. Jeżeli jednak wolimy bardziej ozdobny design, styl skandynawski, prowansalski czy retro będą dla nas lepszym wyborem.

Czy warto zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia przy aranżacji łazienek?

Odświeżając łazienkę powinniśmy jak najbardziej uważać na to, jak zagospodarujemy naszą przestrzeń. Oczywiście osoby posiadające większe pomieszczenia są w nieco lepszej sytuacji, ponieważ mogą sobie pozwolić na pewną dozę ekstrawagancji, jak na przykład wolnostojąca wanna czy wanna i prysznic do wyboru jako dwa osobne elementy. Z kolei gdy mamy niewielką łazienkę, lepiej skupić się na możliwie jak najlepszym zagospodarowaniu naszej przestrzeni. Możemy w tym celu wykorzystać gotowe projekty łazienek o podobnych wymiarach, poradzić się profesjonalnego projektanta wnętrz lub też spróbować zrealizować naszą własną wizję.

Redakcja e-metro