Budujemy własną siłownię – o czym należy pamiętać?

Dbanie o ciało powinno być istotne dla każdego człowieka. Osoby, które są na bakier z aktywnością fizyczną są bardziej podatne na choroby i tym samym będą żyć krócej i mogą wydawać wiele pieniędzy na lekarzy. Wielu z nas chodzi na siłownię, by zadbać o siebie i też odpocząć psychicznie po trudach pracy. Niektórzy jednak mają ten komfort, że mogą pozwolić sobie na wybudowanie własnej siłowni i stworzenie takiego miejsca od A do Z. Trudno jest ją sobie wyobrazić bez odpowiedniego sprzętu, więc postanowiliśmy przypomnieć, co koniecznie powinno się w niej znaleźć.

Atlas rozwija całe ciało

Pierwszą rzeczą, o której trzeba pamiętać przy tworzeniu własnej siłowni jest atlas. To, jaki sprzęt zakupimy jest rzeczą mniej istotną, ponieważ jest to uzależnione od pieniędzy. Zakup atlasu ma największą zaletę w postaci tego, że zastępuje wiele innych maszyn na siłownię i tym samym nie trzeba wydawać wiele pieniędzy na różnego rodzaju sprzęty, tylko jednorazowy zakup atlasu będzie lepszą opcją. 

Jeżeli mamy w domu czy też w innym pomieszczeniu, w którym zaaranżowaliśmy naszą siłownię atlas, to mamy pewność, że dzięki niemu możemy rozbudować praktycznie całe ciało, a dodatkowo przy tym spalić masę kalorii. Dużą zaletą jest to, że sprawdzi się on zarówno dla osób dopiero co rozpoczynających swoją przygodę z siłownią, ale również dla tych, którzy mają ogromne doświadczenie. Nie można zapomnieć, że trening przeprowadzony na atlasie jest bezpieczny i maszyny są tak stworzone, aby osoby ćwiczące nic sobie nie zrobiły.

Sztangi są dla każdego

Chcąc stworzyć siłownię marzeń, nie można zapomnieć o sztandze. Mogą służyć do trenowania trójboju siłowego, martwego ciągu, ale też i możemy je wyciskać z różnych płaszczyzn. Oczywiście, chcąc się na nie zdecydować, należy pamiętać o tym, że trzeba dokupić sporo obciążenia, aby można było podnosić więcej i dostosowywać trening do własnych potrzeb. 

Dodatkowymi elementami, o których trzeba pamiętać to zaciski oraz gryf. Z tego miejsca polecamy produkty, które można zakupić w sklepach sieci Decathlon. Zaciski mają na celu zabezpieczyć sztangę przed upadkiem obciążenia i tym samym dać nam komfort dźwigania. Jeżeli chodzi o gryf, to jest to równie istotny element naszego treningu. Gryfy mogą być różnego rodzaju: proste, łamane czy też kratownica. Ten metalowy pręt ma spore znaczenie dla jakości wykonanych ćwiczeń, które przecież mają przełożyć się na określone efekty.

Hantle jako uzupełnienie domowej siłowni

Nie ma takiej siłowni domowej, na której nie ma hantli. Hantle są jednym z najbezpieczniejszych przedmiotów, które powinny się znaleźć na siłowni. Ćwiczą na nich już najmłodsi, a zakres ćwiczeń, które można wykonać dzięki nim jest przeogromny. Jest to jeden z rodzajów gryfu i na dobrą sprawę wszelkie ćwiczenia, które robimy z gryfem, również można wykonać z hantlami. Mogą być to „rozpiętki” czy też zwyczajne przyciąganie hantli do siebie. 

Jeżeli chodzi o same hantle, to tutaj jest ogromny wybór jeżeli chodzi o jakość materiału i konstrukcję. Mogą być w formie dokładanych talerzyków z konkretnym obciążeniem, ale również i mogą być jednolite – takie produkty można znaleźć na siłowni.

Redakcja e-metro