Ciekawe motywy obrazów do malowania po numerach

Malowanie po numerach w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Do malowania nie są wymagane żadne zdolności plastyczne, dzięki czemu chętnie malują zarówno dzieci, jak i dorośli, wykorzystując to zajęcie jako kreatywny i rozwijający konkretne umiejętności sposób na spędzenie wolnego czasu. Jakie motywy obrazów do malowania numerami warto wybrać i jak przygotować się do malowania? Podpowiadamy!

Malowanie po numerach dla dorosłych

Malowanie numerami swoją popularność wśród dorosłych przede wszystkim zawdzięcza temu, że stanowi dobry sposób na odstresowanie się oraz odprężenie po ciężkim dniu. W zależności od zaawansowania w ofercie sklepów internetowych takich jak Twoje Hobby istnieje szeroki wybór motywów obrazów do malowania po numerach oznaczonych stopniami trudności od 1 do 5, dzięki czemu każdy może dobrać wzór nie tylko do swoich możliwości, ale również do preferencji oraz gustu. Motywy obrazów występują w każdym rodzaju, mianowicie od obrazów znanych malarzy, przez pejzaże, zabytki, zachody słońca po krajobrazy przedstawiające miasta i naturę.

Dla początkujących osób dobrym wyborem będą wszelkiego rodzaju obrazy przedstawiające martwą naturę, taką jak róże, piwonie czy magnolie. Ciekawym rozwiązaniem będą również portrety zarówno znanych postaci m.in. Marylin Monroe i Angeliny Jolie, jak i innych osób, których wygląd dodatkowo uzupełniony jest o pąki bujnych kwiatów. Natomiast dla zaawansowanych warto postawić na pejzaże lub obrazy uznanych malarzy, ale także świetnym pomysłem na obrazy do malowania numerami będą krajobrazy przedstawiające egzotyczne plaże i tropikalną naturę na Bali lub na Mauritiusie oraz malownicze widoki Sycylii.

Jakie obrazy do malowania numerami wybrać dla dzieci?

Nie od dziś wiadomo, że wszelka aktywność plastyczna pozytywnie wpływa na samopoczucie, a przede wszystkim na prawidłowy rozwój najmłodszych pociech. Z tego powodu malowanie po numerach to dobry pomysł zarówno na odkrywcze spędzenie wolnego czasu, jak i sposób na rozbudzenie kreatywności, ćwiczenie precyzji i koncentracji dzieci, a także praktykowanie zdolności manualnych niezbędnych w życiu każdego człowieka.

Dla dzieci można wybierać wszelkiego rodzaju obrazy do malowania po numerach z egzotycznymi zwierzętami, ale również ze słodkimi psami lub magicznymi kotami, które pozwolą dziecku przenieść się w tajemniczy świat magii. Aby zapewnić maluchowi dodatkową frajdę, warto skorzystać z możliwości stworzenia personalizowanego obrazu do malowania po numerach i wybrać m.in. ulubioną postać dziecka z bajki lub zdjęcie przedstawiające malucha z bliskimi osobami, co bez wątpienia będzie dla niego ciekawą atrakcyjna, dzięki której dziecko bardziej zaangażuje się w kreatywne zadanie.

Jak przygotować się do malowania po numerach?

Zestawy do malowania po numerach zawierają w sobie niemal wszystkie niezbędne elementy, takie jak obraz nadrukowany na drewnianym płótnie zamocowany na blejtramie, farby akrylowe w różnych kolorach, instrukcję oraz trzy nylonowe pędzle w różnych rozmiarach. Co więcej, pojemniki z farbami wyposażone są w szczelne zamknięcia, co powoduje, że bez obaw można przerwać malowanie i dokończyć obraz w wolnej chwili. Do malowania warto również przygotować sobie pojemnik z wodą do płukania pędzli oraz szmatkę lub ręcznik papierowy służące do osuszania mokrych pędzli.

Przed przystąpieniem do malowania numerami należy także zadbać o otoczenie, tak, aby było przyjemne i gwarantowało komfortowe wykonanie pracy. Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie się w sztalugę, dzięki której można zawiesić obraz do malowania numerami w całej okazałości, a tym samym uniwersalna sztaluga umożliwia przyjęcie odpowiedniej i wygodnej pozycji do rozpoczęcia przygody artystycznej.

Redakcja e-metro