O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Co zrobić, aby salon fryzjerski był ekologiczny?

Coraz więcej osób uświadamia sobie, jak ważna jest troska o środowisko. Należy o niej pamiętać w każdym aspekcie codziennego życia, aby zapewnić przyszłość kolejnym pokoleniom. W poniższym tekście podpowiemy, jak zmodyfikować pracę w salonie fryzjerskim, aby była ona bardziej ekologiczna.

Metoda małych kroczków

Cały proces warto rozpocząć od niewielkich zmian. Przede wszystkim zastanów się, ile prądu i wody zużywasz w ciągu dnia. Wystarczy zakręcać wodę w przerwach, odrobinę krócej myć włosy każdej klientki, ograniczyć do minimum używanie suszarek czy chociaż wymienić żarówki na energooszczędne. Niektóre salony decydują się również na rezygnację z klimatyzacji. Innym aspektem, o który możesz lepiej zadbać, jest segregacja śmieci. Często przez nieuwagę lub w pośpiechu może Ci się zdarzać wyrzucanie śmieci do złego pojemnika. Warto zwalczyć ten szkodliwy nawyk, a wtedy Twój salon będzie bardziej ekologiczny.

Odpowiedzialnie dobrane produkty

Świadomość ekologiczna i troska o planetę wiążę się również z odpowiedzialnym podejściem do produktów, z jakich korzystasz w salonie. Warto sięgnąć po kosmetyki producentów, którzy dbają o środowisko. Jednym z nich jest firma Davines, której produkty dostępne są na stronie sklepu internetowego: https://fryzart.pl/firm-pol-1470817599-Davines.html. Są one wyprodukowane przy użyciu odnawialnych źródeł energii. Ich składniki oraz opakowania są dobierane w zgodzie ze strategią zrównoważonego rozwoju. Co więcej, firma prowadzi specjalne szkolenia dla fryzjerów, które mają zwiększyć ich wiedzę w zakresie pchrony środowiska.

Ekologiczne wyposażenie salonu

Jeszcze jednym interesującym sposobem na prowadzenie salonu fryzjerskiego przyjaznego środowisku jest zadbanie o jego ekologiczne wyposażenie. Zrezygnuj więc z obicia na fotele ze skóry naturalnej i wybierz skórę wegańską. Zainwestuj także w filtr do wody, dzięki któremu ograniczysz zużycie plastiku, z którego wykonane są butelki. Zwróć również uwagę na to, aby używać jak najmniej jednorazowych produktów. Chociaż te zmiany mogą wymagać więcej czasu i wydawać się kosztowne, warto się na nie zdecydować dla dobra Ziemi.

Zmiany w naszych nawykach są niezbędne, aby lepiej zatroszczyć się o środowisko. Jeśli wprowadzisz nasze wskazówki w życie, Twój salon fryzjerski może stać się o wiele bardziej ekologiczny. Czasem wystarczą niewielkie zmiany jak zakup filtra do wody lub zgaszenie niepotrzebnej lampki. Warto również skorzystać z oferty marki Davines. W ten sposób nie tylko zyskasz nowe, ekologiczne produkty, ale również wesprzesz akcje edukacyjne dla fryzjerów.

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *