O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

Co zrobić z używanymi meblami, których już nie potrzebujemy?

Marzy ci się nowa meblościanka, ale wstrzymujesz się z kupnem, bo nie wiesz co zrobić ze starą? A może chcesz zmienić styl w mieszkaniu i chętnie pozbyłbyś się mebli, które już ci się znudziły? Stare meble to często problem, z którym nie wiadomo co zrobić. Czasem szkoda je wyrzucać, ponieważ są w całkiem dobrym stanie i mogą śmiało jeszcze komuś posłużyć, ale nie mają już tej świeżości, która mogłaby zagwarantować dobrą cenę za ich sprzedaż. Co zatem zrobić z używanymi meblami?

Jak bez wysiłku skutecznie pozbyć się używanych mebli?

A co byś powiedział na to, żeby twoje używane meble oddać komuś za darmo? Na pewno znajdą się ludzie, którzy chętnie przyjmą używaną komodę, czy fotel albo stół z krzesłami. Zyskasz miejsce na stworzenie nowej aranżacji z nowymi meblami, a jednocześnie będziesz miał świadomość, że twoje stare meble, ale jeszcze w dobrym stanie, nie zmarnują się i jeszcze komuś się przydadzą. W ten sposób nie będzie ci żal się z nimi rozstać w sytuacji, jeśli czujesz mimo wszystko do nich jakiś sentyment. Może się zdarzyć, że przyjmie je ktoś, nawet jeśli są podniszczone. Majsterkowicz potrafi zdziałać cuda i nadać im nowe życie. Renowacja starych mebli potrafi zdziałać cuda, a osób które się tym zajmują jest naprawdę sporo. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie przyczyniamy się do zaśmiecania planety kolejnymi odpadami, a to niewątpliwie ogromny plus dla nas wszystkich.

Komu oddać używane meble i jak to zrobić?

W obecnej dobie nie tylko zakupisz nowe meble przez Internet, ale i w ten sam sposób możesz oddać stare. Jedyne, co musisz w tej kwestii uczynić, to napisać jasno sprecyzowane ogłoszenie i zamieścić w darmowym serwisie ogłoszeniowym. Tworząc takie ogłoszenie, warto nadać mu tytuł, który przyciągnie uwagę osób zainteresowanych, np. używane meble za darmo. W treści takiego ogłoszenia trzeba dokładnie napisać, co się oferuje i w jakim stanie są meble. Jeśli mają jakieś wady, czy uszkodzenia musisz koniecznie o tym wspomnieć. Unikniesz w ten sposób niepotrzebnych wizyt ludzi, którzy po obejrzeniu mebla stwierdzą, że nie są nim zainteresowani, bo ma on usterkę, o której nie było mowy w ogłoszeniu. Wskazane jest też zamieszczenie chociaż jednego zdjęcia. Im więcej zdjęć tym większa szansa na  zainteresowanie ze strony innych użytkowników portali ogłoszeniowych. Jeśli mebel ma jakieś defekty, dobrze jest umieścić  także zdjęcie fragmentu z danym uszczerbkiem. Jeśli będziesz działał w ten sposób, jest duża szansa, że osoba, która wykazuje zainteresowanie i umówi się na obejrzenie mebla, sfinalizuje jego odbiór podczas wizyty. Oczywiście, jeśli nie masz możliwości, czy zamiaru dostarczenia tego mebla osobie nabywającej, to koniecznie zaznacz w ogłoszeniu, że w grę wchodzi jedynie odbiór osobisty. Podaj też swoje dane, aby ułatwić chętnym kontakt z Twoją osobą.

Oddanie za darmo mebli może być dobrym sposobem na dokonanie zmian w swoim otoczeniu, a tym samym i życiu. Jeśli już nie potrzebujesz swoich mebli lub jakiegoś nie lubisz, oddaj je ludziom, którym się przydadzą. Nie musisz się martwić, że będziesz musiał do tego dopłacać, gdyż wciąż istnieją serwisy z ogłoszeniami, takie jak pokato.pl, które za darmo pomagają ludziom kontaktować się w konkretnych sprawach, nie pobierając przy tym absolutnie żadnych prowizji. Warto ułatwić sobie życie i korzystać z tego typu rozwiązań.

e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *