Czarna lodówka w kuchni – dobry pomysł czy błąd?

Jeszcze do niedawna mało kto wyobrażał sobie kuchnię bez klasycznej, białej lodówki. Dzisiaj, w dobie popularności różnych stylów aranżacji, otwieramy się na nowe, często bardzo oryginalne rozwiązania. Jednym z nich jest lodówka czarna w kuchni – może prezentować się naprawdę okazale. Wystarczy tylko odpowiednio wkomponować ją w jeden ze stylów aranżacji – które z nich w tym wypadku będą najlepsze, a kiedy czarną lodówkę lepiej zastąpić białą lub srebrną? Sprawdźmy! 

W jakich aranżacjach sprawdzi się czarna lodówka? 

Czarna lodówka, która będzie odpowiednio dopasowana do mebli oraz innych sprzętów, może sprawdzić się w każdej aranżacji. Jest bowiem niezwykle elegancka i prezentuje się nowocześnie, stając się prawdziwą ozdobą kuchni. Są jednak takie style, gdzie rozwiązanie to będzie zawsze odpowiednie. O których mowa? 

  • Styl nowoczesny/minimalistyczny. To trend, który utrzymuje się od wielu lat i pozwala na stworzenie funkcjonalnych, a także niezwykle estetycznych wnętrz. Pozbawionych zbędnych dodatków i wypełniony wyłącznie przydatnymi sprzętami oraz meblami. Styl nowoczesny to przede wszystkim proste formy, geometryczne kształty i wszechobecna biel, która może być jednak przełamana kontrastującymi barwami. Takimi jak czerń. Lodówka tej barwy będzie więc idealnym uzupełnieniem minimalistycznego wnętrza i sprawi, że będzie ono prezentowało się o wiele ciekawiej. Co więcej, rozwiązanie to będzie idealne również do kuchni zaaranżowanych w stylu skandynawskim, stanowiąc doskonały kontrast dla stosowanych w niej stonowanych kolorów. 
  • Styl loftowy. Pomieszczenia industrialne cieszą się dzisiaj dużą popularnością – styl ten sprawdza się zwłaszcza na większych powierzchniach. Taka kuchnia może zachwycać ceglanymi lub betonowymi ścianami, postarzanymi, drewnianymi meblami czy wystającymi elementami instalacji hydraulicznej. I oczywiście – czarną lodówką! Będzie ona doskonale komponować się z brązem, czerwienią, szarością czy zielenią, a jej elegancki wygląd sprawi, że pomieszczenie stanie się jeszcze bardziej nowoczesne. 
  • Styl retro. Nowoczesne trendy to nie wszystko – wielu z nas wybiera dzisiaj również nieco bardziej tradycyjne rozwiązania. Kuchnia retro to wszechobecne drewno, dużo roślin (w tym kuchennych przypraw w doniczkach!), a także liczne dodatki. Czy czarna lodówka sprawdzi się w takiej aranżacji? Oczywiście! Zwłaszcza wtedy, gdy będzie posiadała zaokrąglone kształty (choć nie jest to wymóg). 

Kiedy czarna lodówka to zły pomysł? 

Lodówka czarna może nie sprawdzić się wyłącznie w bardzo małych kuchniach, ponieważ – w przeciwieństwie do białej – nie powiększy jej optycznie i może sprawić, że wnętrze stanie się zbyt przytłaczające. Oczywiście wiele zależy od tego, jakie inne elementy wyposażenia wybierzesz i jakie będą gabaryty lodówki – warto w tej kwestii eksperymentować. 

Postaw na nowoczesne, eleganckie rozwiązanie! 

Aby Twoja czarna lodówka pasowała do kuchni, wybierz urządzenie nowoczesne i stylowe. W ofercie Electrolux znajdziesz designerskie rozwiązania z serii 700, które posiadają płaskie drzwi oraz zostały wykonane z odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów – to najlepszy sposób na stworzenie wyjątkowej aranżacji we własnej kuchni! 

Redakcja e-metro