Czy warto korzystać z NordVPN? Recenzja popularnej usługi VPN

Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę, że obecnie w internecie trudno jest cieszyć się dostępem do wszystkich potrzebnych stron. Bardzo często jest to związane z tym, że wiele serwisów (jako popularny przykład wystarczy podać Netflixa) w każdym kraju oferuje inne treści. Na szczęście programy VPN rozwiązują ten problem, bo dzięki nim można korzystać ze wszystkich stron dostępnych na całym świecie niezależnie od tego, w jakim miejscu znajduje się użytkownik.

  1. Co to jest NordVPN?
  2. Do czego służy opcja Quick Connect?
  3. Co oferuje Nord VPN?
  4. Dlaczego warto korzystać z dobrego VPN?

VPN ma oczywiście dużo więcej zastosowań, szczególnie jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa. Jest to prosty i bardzo skuteczny sposób na to, aby zwiększyć swoją prywatność podczas uzyskiwania dostępu do różnych treści. Ochrona, jaką daje VPN, przyda się również wtedy, gdy ma miejsce pobieranie plików, a użytkownik nie chce zostawić śladów swojej działalności na serwerach. Jeżeli jednak chodzi o skuteczność tego typu programów, to trzeba mieć świadomość tego, że nie wszystkie dostępne VPN-y działają tak samo dobrze.

Niektóre z nich nie pozwalają uzyskać wirtualnych adresów IP z krajów, na których najbardziej zależy użytkownikom, a inne wbrew obietnicom twórców zapisują na serwerach dane związane z działalnością klientów. Na tle takich rozwiązań VPN pozytywnie wyróżnia się Nord VPN, który pomimo przystępnej ceny uznawany jest za najlepszy program typu VPN. Jeżeli więc chcesz zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci lub zyskać dostęp do zagranicznych stron internetowych i treści dostępnych w wielu popularnych serwisach, koniecznie zapoznaj się z naszą recenzją.

Co to jest NordVPN?

W porównaniu z wieloma konkurencyjnymi VPN, o których tak naprawdę nie wiadomo nic konkretnego, NordVPN ma już ponad 10-letnią historię. Od samego początku usługa cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników, a co najważniejsze, zbiera dobre opinie od specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem osób korzystających z internetu. Aplikacje NordVPN dostępne są na komputery stacjonarne z systemami Windows i macOS, a także na urządzenia mobilne (Android i iOS). Dzięki temu niezależnie od tego, w jaki sposób ktoś lubi przeglądać internet, może mieć aktywną usługę NordVPN i dzięki temu zyskać dostęp do wielu nowych treści, a przy tym zadbać o swoją prywatność.

Do czego służy opcja Quick Connect?

Opinie o NordVPN często dotyczą opcji Quick Connect, dzięki której program automatycznie wyszukuje najlepszy w danym momencie serwer i od razu łączy z nim urządzenie. Jest to świetne udogodnienie dla niedoświadczonych użytkowników oraz tych osób, którym nie zależy na IP związanym z konkretną lokalizacją. Tych jednak z pewnością nikomu nie zabraknie, bo firma chwali się ponad 5300 wirtualnymi adresami IP, które są rozlokowane w ponad 60 lokalizacjach.

Co oferuje Nord VPN?

Recenzja NordVPN nie może oczywiście pominąć najważniejszych zalet programu. Z pewnością należy do nich zaliczyć możliwość korzystania z własnych serwerów DNS, wysoki poziom szyfrowania wszystkich przesyłanych danych, a także pełne wsparcie dla sieci P2P. Do tego dochodzi niezwykle atrakcyjna cena, która wynosi obecnie kilkanaście złotych za cały miesiąc użytkowania.

Dlaczego warto korzystać z dobrego VPN?

Więcej informacji na temat korzyści płynących z używania wspomnianego VPN można znaleźć w recenzji https://topvpn.pl/recenzja-vpn-nordvpn/, gdzie użytkownik może skorzystać ze specjalnego kuponu zniżkowego na zakup programu. Warto z tego skorzystać i samemu przetestować możliwości aplikacji.

Redakcja e-metro