Czy wiesz komu zawdzięcza swą nazwę jeden z najpopularniejszych typów biustonoszy?

Wiele kobiet ma wśród swojej garderobie biustonosze typu bardotka, jednak nie każda z nich wie, komu ten typ stanika zawdzięcza swoją nazwę. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.

Kobiece must have

Biustonosz to nieodzowny element garderoby bieliźnianej każdej kobiety. Dobrze dobrany i wykonany z materiałów wysokiej jakości stanik potrafi pięknie wyeksponować biust oraz wpłynąć na wygląd całej sylwetki. Współcześnie kobiety mają do wyboru wiele różnorodnych rodzajów biustonoszy, dostosowanych do wszystkich rozmiarów biustu. Możemy wybierać między miękkimi biustonoszami bez fiszbin, w tym popularnymi braletkami, stanikami typu push-up, które podnoszą i optycznie powiększają piersi, a nawet bielizną specjalistyczną – np. dla karmiących mam czy też bielizną sportową. Do staników cieszących się niesłabnącą popularnością wśród kobiet na całym świecie należy niewątpliwie biustonosz bardotka.

Dla kogo ten typ biustonosza?

Biustonosz typu bardotka jest niezwykle sensualny i sprawdza się doskonale zwłaszcza z bluzkami czy sukienkami o głębokim dekolcie. Taki typ bielizny pasuje zarówno kobietom, które posiadają piersi niewielkich rozmiarów, jak i paniom o pełnym biuście. Należy jednak pamiętać, że przy wyborze biustonosza bardotki warto kierować się bardziej kondycją piersi niż ich rozmiarem, bowiem ten typ stanika eksponuje sporą część biustu. Bardotka może występować w wersji z ramiączkami lub bez. Wiele modeli posiada odpinane ramiączka, co sprawia, że taki stanik jest niezwykle uniwersalny. Dzięki bardotce piersi zostają podniesione i optycznie powiększone. Bardotki, z uwagi na swój charakterystyczny krój, wybierane są często na tzw. wielkie wyjścia. Szczególną popularnością cieszą się zwłaszcza wśród panien młodych, bowiem wspaniale komponują się z sukniami ślubnymi.

Być jak diwa francuskiego kina

Biustonosz bardotka zawdzięcza swoją nazwę popularnej na całym świecie francuskiej aktorce, modelce i piosenkarce Brigitte Bardot, która wylansowała ten model stanika w latach 50. i 60. XX wieku. Ta utalentowana diwa francuskiego kina u szczytu swojej kariery słynęła z niezwykle charakterystycznego stylu, którego nieodzowny element stanowił właśnie biustonosz eksponujący sporą część biustu. Chociaż współczesna bardotka nieco różni się od swojego prototypu, to jej podstawowe elementy i zniewalający efekt, jaki wywołuje pozostają niezmienne. Każda kobieta, której zależy na ultra kobiecym i seksownym wyglądzie powinna posiadać przynajmniej jeden egzemplarz idealnie dopasowanego biustonosza typu bardotka.

Redakcja e-metro