Czym charakteryzują się drzwi zewnętrzne nowoczesne?

Często słyszymy pojęcie „nowoczesne drzwi zewnętrzne„, ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się co ono tak naprawdę oznacza?

W dzisiejszym wpisie postaramy się omówić wszystkie zagadnienia związane z tym pojęciem, aby wyjaśnić co konkretnie sprawia, że zewnętrzne drzwi wejściowe są nowoczesne.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne – cechy charakterystyczne

W przypadku drzwi zewnętrznych „nowoczesność” wymaga spełnienia wielu warunków. Nie tylko wygląd i cena drzwi zewnętrznych jest tutaj brana pod uwagę. Bardzo ważne są czynniki takie jak wytrzymałość i bezpieczeństwo, a także wygoda użytkowania.

Bezpieczne drzwi zewnętrzne

Aby uznać skrzydło drzwi zewnętrznych za bezpieczne musi ono spełniać następujące warunki.

Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne muszą stanowić odpowiednie zabezpieczenie przed potencjalnymi włamywaczami. Aby było to możliwe, muszą być szczelne, solidnie wykonane i mieć skomplikowane zamki. Warto również pamiętać, że konieczne jest zabezpieczenie nie tylko drzwi frontowych, ale również tylnych i tarasowych oraz okien.

Przeciwpożarowe drzwi zewnętrzne

Zabezpieczenie przed pożarem jest szczególnie ważne w przypadku mieszkania w bloku. Nie ma materiału, który w magiczny sposób ugasi pożar, ale jeśli drzwi będą w stanie powstrzymać pożar próbujący dostać się do naszego mieszkania z klatki na 30 piętrze na przynajmniej pół godziny, będzie to czas jaki może pozwolić uratować życie.

Szczelne drzwi zewnętrzne

Szczelność termiczna, ale i zapachowa jest również bardzo ważna w przypadku drzwi zewnętrznych.

Solidne drzwi wejściowe

Dzisiejszy rynek oferuje nam szeroki wybór drzwi zewnętrznych produkowanych z różnych materiałów. Najpopularniejsze z nich to aluminium, stal i drewno. Kady z tych materiałów ma swoje wady i zalety. Nowoczesne drzwi zewnętrzne najwyższej jakości łącza w sobie zalety tych materiałów i eliminują ich wady.

Lekki materiał wykonania – aluminiowe drzwi zewnętrzne

Aluminium - materiał do produkcji drzwi zewnętrznych

Drzwi z aluminium charakteryzują się lekkością i niskim przewodnictwem cieplnym, ale są podatne na odkształcenia.

Odporny termicznie materiał wykonania – drewniane drzwi zewnętrzne

Drewno - materiał do produkcji drzwi zewnętrznych

Drzwi drewniane odznaczają się szczególną odpornością termiczną oraz możliwością dostosowania ich designu. Są jednak podatne na zniszczenie przy użyciu siły i wymagają kosztownej impregnacji.

Mocny materiał wykonania – stalowe drzwi zewnętrzne

Stal - materiał do produkcji drzwi zewnętrznych

Stal jest niewątpliwie najmocniejszym z materiałów do produkcji drzwi. Ma jednak swoje wady. drzwi ze stali są ciężkie i bardzo dobrze przewodzą ciepło, co może powodować nagrzewanie się pomieszczenia, do którego prowadzą, a w zimie z drugiej strony nie trzymanie ciepła.

Połączenie zalet tych materiałów – hybrydowe nowoczesne drzwi wejściowe

Odpowiedzią na problemy związane z produkcją drzwi z każdego materiału z osobna jest produkcja nowoczesnych drzwi hybrydowych – czyli drzwi produkowanych poprzez połączenie stali, drewna i aluminium, oraz wypełniania konstrukcji pianą PUR.

Co jeszcze składa się na drzwi wejściowe nowoczesne?

Prawdziwe nowoczesne drzwi zewnętrzne powinny jednak charakteryzować się nie tylko solidnym wykonaniem, ale również wyglądem i innowacyjnymi rozwiązaniami.

Design – jaki wzór drzwi wejściowych wybrać?

Jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Każdy lubi coś innego, ale według opinii większości klientów, drzwi nowoczesne powinny charakteryzować się minimalistycznym wyglądem. Często wykorzystywane są również przeszklenia i doświetla.

Nowoczesne mechanizmy otwierania drzwi zewnętrznych

Zamek nie musi być zasuwą otwieraną jednym kluczem. W dzisiejszych czasach istnieje wiele dużo bardziej skomplikowanych technologicznie zamienników dla klasycznego zamka do drzwi. Przykładowo: może to być czytnik linii papilarnych.

MARTOM – nowoczesne drzwi zewnętrzne modele

Przy wyborze nowoczesnych drzwi zewnętrznych warto postawić na sprawdzonych producentów. Jednym z takich producentów jest MARTOM. Firma posiada w swojej ofercie:

  1. Drzwi do domu jednorodzinnego.
  2. Drzwi do mieszkania.
  3. Drzwi techniczne lub gospodarcze.

Materiał partnera

Redakcja e-metro