Dlaczego Harry Potter nadal jest tak popularny?

Seria książek „Harry Potter” napisana przez J.K. Rowling nie jest nikomu obca. Mimo iż nowe tomy nie powstają od lat, to jednak seria ma wielu miłośników i ciągle pozyskuje nowych. Jakie czynniki powodują jej stałą popularność?

Magiczny świat – marzenie każdego dziecka

Dzieci choć przez chwilę w swoim życiu marzą o magicznym świecie. Super mocach, magii i innych fantastycznych istotach. Rowling stworzyła idealny świat do takich fantazji. Książki bardzo dobrze pobudzają wyobraźnie, a nawet pozwalają przenieść się do takiego świata myślami. Najwięcej miłośników Harry’ego Pottera to właśnie dzieci, które w przyszłości wracają do tej serii zarówno z samego sentymentu, jak i chęci ponownego przebywania w magicznym świecie.

Harry Potter to nie tylko opowieść o czarodzieju!

Książki J.K. Rowling nie opowiadają tylko o niezwykle czarującym, magicznym świecie. Fabuła przedstawia wiele różnych postaci, które posiadają inne cechy. W postaci Harry’ego widać ogromną odwagę i motyw walki ze złem, który przejawia się w całej powieści. Hermiona wykazuje się niezwykłą mądrością, dzięki czemu inspiruje i motywuje młodszych odbiorców do zdobywania wiedzy. Ron pokazuje czytelnikom jak ważne jest bycie lojalnym i dobrym wobec swoich przyjaciół. Każdy bohater jest przedstawiony również ze strony swoich słabości i problemów. To pokazuje, że ludzie idealni nie istnieją i każdy musi walczyć z przeciwnościami losu.

Magiczny świat, który stale się powiększa

Mimo że książki do serii Harry’ego Pottera już nie powstają, a filmy zostały już nakręcone, to jednak wciąż pojawia się coś nowego. Jeszcze nie tak dawno pojawiła się sztuka teatralna „Harry Potter i przeklęte dziecko”, która opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce 19 lat po bitwie o Hogwart. Poboczną serią, która doczekuje się swoich ekranizacji jest „Fantastyczne zwierzęta”, która może i nie opowiada o historii Harry’ego Pottera, jednak nadal o świecie związanym z tą postacią.

Kultowe słodycze

Miłośnicy Harry’ego Pottera nieraz marzyli, aby spróbować kremowego piwa, czekoladowych żab albo Fasolek wszystkich smaków Bertiego Botta. Dzisiaj można spróbować większości z nich, co tylko pomaga poczuć się jak bohater kultowej serii. Dla kolekcjonerów idealnie sprawdzą się czekoladowe żaby, do których dołączane są karty ze słynnymi czarodziejami. Jedyne co je różni od tych z książek, to fakt, że nie są zaczarowane, a czarodzieje, zamiast znikać, zostają na nich na zawsze. Kto wie, może słodycze z magicznego świata smakują o niebo lepiej od tych, które są spotykane na co dzień? Na pewno jednak wokół tych wszystkich smakołyków można zrobić niezły biznes, przeczytać możesz o tym tutaj – https://www.abc-leasing.pl/slodycze-harry-potter-jak-wycisnac-jeszcze-wiecej-z-kultowej-serii/

Redakcja e-metro