Dlaczego warto wybrać drewniane okna?

Okna i drzwi tarasowe z drewna wracają do łask. Są coraz popularniejsze, choć przez kilka dekad były wypierane przez tańsze, szczelne okna PCV. Mieszkańcy domów jednorodzinnych i bloków ponownie docenili jednak ponadczasowy urok drewna i jego właściwości. Sprawdź, jakie zalety mają okna z drewna sosnowego.

1. Jakie są zalety okien drewnianych?

2. Gdzie można skorzystać z drewnianej stolarki okiennej?

Okna i drzwi drewniane o nowoczesnym wyglądzie w niczym nie przypominają ram montowanych w starych domach. Odróżniają je nie tylko prezencja, ale i podwyższona termoizolacyjność. Jest to znakomity produkt dla wymagających klientów, dla których zwykłe, tanie okna PCV to za mało. Dowiedz się więcej o zaletach drewnianej stolarki okiennej.

Jakie są zalety okien drewnianych?

Okna i drzwi Sokółka są polecane przez architektów ze względu na podwyższoną termoizolacyjność. Dzięki niej ogranicza się utratę ciepła z domu i zapewnia się komfortową temperaturę wszystkim domownikom. Okna cechują się wysoką szczelnością, dlatego w domu spadają koszty ogrzewania. Rachunki za prąd, gaz lub wydatki na zakup węgla spadają. Okna z drewna mają również niezwykłą trwałość. W procesie produkcji zabezpiecza się je przed wypaczaniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi, dlatego przez długie lata cechują się doskonałą izolacją. Ponadto długo zachowują estetyczny wygląd od wewnętrznej i zewnętrznej strony.

Okna Sokółka są wzmocnione aluminiową nakładką, dzięki czemu drewno sprawdza się dobrze nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Ekspozycja na silne śnieżyce, silne wiatry, kwaśne deszcze i inne niekorzystne czynniki w żaden sposób nie obniża ich trwałości. Wewnątrz okna pomagają z kolei stworzyć wyjątkową przestrzeń, w której wszystkie elementy są dopracowane w każdym detalu.

Sprawdź ofertę okien Sokółka na domarchitekta.pl/produkty/okna/okna-sokolka/

Gdzie można skorzystać z drewnianej stolarki okiennej?

Z pomocą drewnianej stolarki okiennej można zachować indywidualny charakter wnętrza i budynku z zewnątrz. Jednocześnie użytkownicy zyskają pewność, że na lata zabezpieczyli dom przed mrozem. Z drewnianych okien można korzystać na całym świecie w budynkach mieszkalnych i nie tylko. Ich kształt i rozmiar można dopasować do każdego budynku, w tym do przedwojennych kamienic, w których skrzydła okienne dotychczas otwierały się na zewnątrz. Ramy można wykonać również z uwzględnieniem potrzeb domowników, którym zależy na stworzeniu przestronnego salonu z drzwiami prowadzącymi prosto na taras.

Redakcja e-metro