O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Domowe jacuzzi ogrodowe – jakie wybrać?

Posiadacze własnego ogródka mają to szczęście, że mogą w nim urządzić ekskluzywną strefę relaksu, w której odpoczną po ciężkim dniu. Jedni decydują się na basen, inni na zewnętrzną saunę, a jeszcze inni wybierają jacuzzi. Tak, nie jest to jedynie element wyposażenia łazienek, ale także ogrodów. Czy jacuzzi to dobry pomysł? Z pewnością tak, ale pod pewnymi warunkami. Po pierwsze – musicie wybrać sprzęt dopasowany do waszych potrzeb oraz przeznaczenia. Na pewno w ogrodzie nie sprawdzi się klasyczna wanna z bąbelkami, którą instaluje się w pomieszczeniach. Na co zwrócić uwagę inwestując w ogrodowe jacuzzi?

Podstawowe parametry

Wielkość jest niby oczywistym parametrem, jaki bierzemy pod uwagę przy wyborze każdego rodzaju wyposażenia domu czy ogrodu. Warto jednak pamiętać, że w przypadku jacuzzi powinniście pomyśleć o maksymalnej liczbie osób, jakie będą chciały zażywać relaksującej kąpieli. Od tego zależy, jak duże jacuzzi powinniście wybrać. Polecamy kontakt ze sprzedawcą i przedstawienie mu swoich oczekiwań. Z pewnością pomoże dobrać odpowiednie urządzenie, sugerując także alternatywne rozwiązania. W specjalistycznych sklepach kupicie również niezbędne akcesoria, pozwalające utrzymać jacuzzi ogrodowe w czystości i dobrej kondycji technicznej. Są to na przykład przykrycia, chroniące przed wpadaniem do wody liści, ale także preparaty służące do czyszczenia wanny.

Wybierając jacuzzi, sprawdźcie także gwarancję, jakiej udziela producent. Jest ona zależna nie tylko od marki, ale także modelu, który kupicie. Najlepiej decydować się na urządzenia objęte co najmniej dwuletnią gwarancją. Jest to ważne, ponieważ ogrodowe jacuzzi nie należy do tanich inwestycji, dlatego trzeba zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa, także w sferze finansowej. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług markowych salonów zajmujących się sprzedażą ogrodowych basenów i jacuzzi, dzięki czemu macie pewność, że kupicie najwyższej jakości sprzęt, a w sfinansowaniu wszystkich kosztów inwestycji pomoże pożyczka pozabankowa.

Ogrodowe spa

Oprócz samej funkcjonalności jacuzzi, czyli dowolnego sterowania intensywnością napowietrzania wody czy też dodatkowymi biczami, pomyślcie także o estetyce. Warto zainwestować, w czym pomoże pożyczka pozabankowa, w sprzęt z podświetleniem ledowym. Wówczas nawet wieczorne kąpiele będą relaksujące. Niezbędnym wręcz elementem wyposażenia ogrodowego jacuzzi jest też podgrzewanie wody. Moduł ten występuje w większości urządzeń dostępnych na rynku. Warto jednak zwrócić uwagę, aby parametryzacja jacuzzi była prosta i intuicyjna.

Należy także podkreślić kwestię samej instalacji zbiornika w ogrodzie. Nie warto dokonywać tego domową metodą prób i błędów, ale zlecić usługę dostawcy. Macie wówczas gwarancję, że jacuzzi zostanie podłączone prawidłowo. Chodzi zarówno o kwestię doprowadzenia wody, jak i instalacji elektrycznej. Właściwe przeprowadzenie montażu zapewnia także bezpieczeństwo użytkowania zbiornika w przyszłości.

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *