O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Drzewka owocowe do ogrodu i na balkon

O smacznych, zdrowych owocach z własnego ogródka marzy każdy. Wystarczy tylko zebrać je w odpowiednim momencie i możemy cieszyć się smakiem dojrzałych w słońcu owoców. Każdy, kto dysponuje własnym, przydomowym lub działkowym ogródkiem, powinien zainwestować w drzewka owocowe. Niemniej jednak nawet ci, którzy posiadają do dyspozycji jedynie balkon, mogą cieszyć się świeżymi owocami wprost z drzewka owocowego.

Jabłoń czy czereśnia?

Dietetycy zalecają, aby spożywać owoce każdego dnia. Są one zdrowe, bogate w wiele witamin i wartości odżywczych, a co najważniejsze mogą one z powodzeniem zastąpić słodycze, które tak naprawdę powinniśmy wykluczyć z naszego jadłospisu. Niemniej jednak znalezienie dobrych owoców na sklepowych półkach może być nieco problematyczne. Często są one niedojrzałe lub wręcz przeciwnie – przejrzałe. Niestety, nie każdy z nas ma dostęp do lokalnych bazarków, na których zwykle można dostać owoce najlepszej jakości. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest posadzenie w swoim ogródku drzewka owocowego, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się najlepszymi owocami każdego lata. Drzewka owocowe to między innymi jabłonki, czereśnie, wiśnie, morele, grusze, a nawet pigwy czy morwy. Jeśli dysponujemy nieco większym ogródkiem, możemy posadzić w nim większą ilość drzewek.

Nie tylko do ogrodu

Nie każdy ma do dyspozycji własny ogródek – niektórzy muszą zadowolić się blokowym balkonem. Niemniej jednak i co mogą posadzić drzewka owocowe – wystarczy tylko wybrać takie, które rosną w donicach. Drzewka owocowe z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne kwiatki bądź jeśli nie chcemy się ich pozbywać, z pewnością doskonale wpiszą się w nasz dotychczasowy wystrój balkonu. Drzewka owocowe mogą posadzić nawet osoby, które dysponują jedynie niewielkim balkonem. Będą one doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy mają zbyt małą powierzchnię balkonu, aby móc postawić na nim stół i krzesła dla wszystkich członków rodziny. Drzewka sprawią zaś, że balkon nie będzie „stał odłogiem”.

Inwestycja na lata

Drzewko owocowe warto posadzić już dziś, aby w kolejnych sezonach móc cieszyć się smakiem pysznych owoców z własnego ogródka. Wiele gatunków owoców nie wymaga żadnej, specjalistycznej wiedzy na temat ich upraw. Z tego też powodu wystarczą jedynie dobre chęci, aby posadzić drzewko w swoim ogrodzie czy na balkonie. Oczywiście, drzewka owocowe sprawdzają się również w przypadku większych plantacji, dlatego powinni zainteresować się nimi również sadownicy. Inwestycja w owoce to inwestycja w dobry smak i zdrowie. 

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *