O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

Ekspres ciśnieniowy DE LONGHI – najważniejsze funkcje

DeLonghi to firma, która nawiązuje do najlepszej, włoskiej tradycji przygotowywania kawy. Nic dziwnego, że szukając nowego ekspresu, wiele osób sięga po urządzenia tej marki. Jaki model wybrać? Dobrym rozwiązaniem będzie ekspres ciśnieniowy – kolbowy lub automatyczny. W zależności od tego, czy chcemy być zaangażowani w proces przygotowania aromatycznego napoju, czy cenimy sobie wygodę, możemy postawić na różne urządzenia. W ofercie DeLonghi nie brakuje ciekawych propozycji obu rodzajów! Pora sprawdzić najważniejsze funkcje, na jakie możemy liczyć w ekspresach tego producenta.

Ekspres ciśnieniowy – kolbowy czy automatyczny?

Zwykle najwięcej innowacyjnych rozwiązań znajdziemy w ekspresach automatycznych. Producenci starają się bowiem maksymalnie ułatwić życie każdemu, kto decyduje się na zakup takiego sprzętu. Są jednak kawosze, którzy wybiorą ekspres kolbowy – mają wówczas znacznie większy udział w procesie przygotowania napoju. Kierujący się wygodą i szukający sposobu na szybkie przygotowanie ulubionej kawy, sięgną po ekspresy automatyczne. To właśnie w nich możemy liczyć na wiele funkcji ułatwiających zaparzenie aromatycznego napoju dokładnie tak, jak lubimy.

Czym różnią się te dwa typy ekspresów? Oprócz większego zaangażowania użytkownika, w ekspresach kolbowych powinniśmy używać kawy mielonej – a więc wcześniej odpowiednio ją zmielić, na przykład za pomocą elektrycznego młynka. Do tego w ekspresie kolbowym mleko spienimy zwykle za pomocą dyszy pary. Sprzęty tego typu zajmują mniej miejsca na kuchennym blacie, a do tego – są sporo tańsze niż ekspresy automatyczne.

A jak prezentują się zalety ekspresów automatycznych? Ich największą zaletą jest przygotowywanie szerokiej gamy kaw – także mlecznych. Zwykle zaangażowanie użytkownika ogranicza się do wciśnięcia kilku przycisków – jest to więc bardzo łatwe! Takie urządzenia mają wbudowany dobrej jakości młynek – oprócz mielonej kawy, możemy więc wsypywać bezpośrednio kawę ziarnistą. Zwykle w tego typu ekspresach mamy opcję zapisywania swoich preferencji, by skrócić czas przygotowywania ulubionego napoju. Urządzenia tego rodzaju są jednak większe i droższe niż kolbowe.

Trzeba przyznać, że marka DeLonghi dba o doskonały design ekspresów – zarówno kolbowych, jak i automatycznych. Nawiązują one do sprzętów z tradycyjnej, włoskiej kawiarni i doskonale komponują się z nowoczesnym wnętrzem kuchni.

Najważniejsze funkcje ekspresu ciśnieniowego – przegląd

Pora przejść do wskazania najważniejszych funkcji ekspresów DeLonghi. Zacznijmy od modelu kolbowego – czyli świetnie ocenianego DE LONGHI EC 685.M Dedica Style.

Warto zwrócić w nim uwagę na takie opcje, jak:

 • możliwość przygotowywania dwóch espresso jednocześnie;
 • możliwość przygotowywania kawy w wyższych szklankach;
 • System Cappuccino – dyszę pary można ustawić w dwóch pozycjach, by przygotować perfekcyjną piankę;
 • regulowanie poziomów temperatury;
 • dedykowane miejsce do podgrzewania filiżanek.

To sporo praktycznych rozwiązań, które mocno przemawiają na korzyść tego modelu.

Pora przyjrzeć się ekspresowi automatycznemu! Za przykład weźmiemy tutaj DELONGHI Dinamica ECAM350.55B. To zbierający entuzjastyczne recenzje, popularny sprzęt, w którym znajdziemy między innymi takie funkcje, jak:

 • automatyczne przygotowanie wybranych napojów;
 • 13 poziomów regulacji zmielenia kawy;
 • automatyczne czyszczenie i odkamienianie;
 • program „Moja kawa”, ułatwiający personalizację;
 • podgrzewanie filiżanek;
 • przygotowanie gorącej wody na herbatę;
 • zaparzanie dwóch espresso jednocześnie;
 • regulowana wysokość adaptera.

Jeśli chcemy cieszyć się ulubionym napojem na wyciągnięcie ręki, ekspres automatyczny zdecydowanie nam to ułatwi! Ekspresy ciśnieniowe DeLonghi w sklepie MediaMarkt cieszą się dużą popularnością – pozytywne oceny otrzymują zarówno modele kolbowe, jak i automatyczne. Każdy z nich będzie strzałem w dziesiątkę dla miłośnika kawy!

Materiał zewnętrzny

Redakcja e-metro