Garnitur w odcieniach granatu i niebieskiego – kiedy nosić?

Elegancki i dobrze skrojony garnitur jest obowiązkowym strojem w szafie każdego mężczyzny z klasą. Jednak garnitury mogą bardzo się między sobą różnić zarówno pod względem jakości, jak i kroju bądź ceny. Inne są także ich kolory, a to od koloru zależy, na jakie okazje i w jakich porach roku będziemy nosić garnitur. Podczas których wyjść sprawdzi się model granatowy lub niebieski?

Jeśli obecnie w naszej garderobie nie ma żadnego garnituru, to powinniśmy się skupić na modelu uniwersalnym, który możemy założyć na większość wyjść. Jeszcze jakiś czas temu  za uniwersalny garnitur mężczyźni uważali ten w kolorze czarnym. Jednak prawda jest taka, że jest on zbyt elegancki i oficjalny na wiele okazji. Uniwersalne garnitury są w odcieniach szarości i niebieskiego. My skupimy się dzisiaj na drugim wariancie.

Granatowy czy niebieski?

Modele granatowe to już prawdziwa klasyka w męskiej garderobie, a od kilku sezonów możemy zauważyć, że ich jaśniejszy wariant – niebieski garnitur– również stał się modny. Jeśli prześledzimy oferty renomowanych producentów, to bez problemu znajdziemy wśród nich propozycje w obu wariantach kolorystycznych. Który wybrać? Ogólna zasada mówi, że wiosną, latem i na wydarzenia odbywające się w ciągu dnia zakłada się ubrania jaśniejsze. Natomiast jesienią, zimą i na wieczorne wyjścia ubrania ciemniejsze. Oznacza to, że w pierwszym przypadku sprawdzą się modele w kolorze niebieskim, w drugim lepszy będzie model granatowy.

Na jakie okazje nosimy granatowy i niebieski garnitur?

Niebieskie i granatowe garnitury mogą być bazą wielu stylizacji. Możemy je nosić na co dzień, kiedy szykujemy strój biznesowy i na spotkanie z ważnym klientem. To, jaki charakter będzie miała nasza stylizacja, zależy przede wszystkim od dodatków i kolorów, jakie do niej dobierzemy. Niemniej garnitur niebieski lub granatowy sprawdzi się doskonale podczas wyjścia to restauracji i świątecznego spotkania przy stole z najbliższymi. Oprócz tego nie zapominajmy, że niebieskie i granatowe garnitury są bardzo eleganckie, a przy tym mniej formalne niż czarne. Możemy je więc zakładać na ważne uroczystości jak komunia, chrzest i wesele.

Z czym nosić granatowy lub niebieski garnitur?

Nie jest to ich jedyna zaleta. Nie wychodzą z mody, więc inwestując w dobrej jakości garnitur, mamy gwarancję, że założymy go wiele razy. Poza tym to uniwersalne kolory, do których będzie pasować mnóstwo ubrań. Do formalnego stroju oczywiście sięgamy po koszule białe, ale równie dobrze będą prezentować się inne kolory, co sprawdzi się zwłaszcza podczas mniej formalnych wyjść. Przykładowo możemy sięgnąć po koszule w odcieniach szarego lub różowego. Mężczyźni, którzy lubią się wyróżniać, decydują się na bardzo wyraziste kolory i zestawiają niebieski garnitur z czerwoną koszulą. Nie musimy się też obawiać eksperymentowania ze wzorami.

Jeżeli chcemy założyć garnitur do codziennych półformalnych stylizacji, to, zamiast koszuli możemy założyć bordowy, beżowy albo szary sweter.

Redakcja e-metro