Gdzie można znaleźć balsę modelarską?

Balsa modelarska cieszy się dużym uznaniem wśród wielu pasjonatów i specjalistów. Okazuje się, że deski balsowe z powodzeniem wykorzystamy do budowy różnych modeli, makiet, listewek z drewna, woblerów, spławików itp. Ważne jest to, aby postawić na produkty doskonałej jakości oraz w atrakcyjnej cenie. Dzięki temu stworzymy wyjątkowe konstrukcje z balsy modelarskiej. Na szczęście rynek oferuje wiele ciekawych propozycji, które dobierzemy do swoich preferencji. Czym cechuje się drzewo balsa? Na jakie rozwiązanie postawić? Gdzie kupimy balsę modelarską?

Drzewo balsa

Nie każdy wie, że drzewo balsa występuje głównie w wilgotnych lasach Ameryki Południowej i Środkowej. Co ciekawe, zasięg tej rośliny rozciąga się od Gwatemali, przez Amerykę Środkową, aż do Boliwii. Faktem jest, że głównym dostawcą balsy modelarskiej na całym świecie jest niewielki kraj – Ekwador. Dla rośliny ważne jest zachowanie ciepłego klimatu i dużej ilości opadów. To sprawia, że największe skupiska znajdziemy zazwyczaj na wysokim gruncie między rzekami tropikalnymi. Mieszkańcy Ekwadoru mają idealne warunki klimatyczne i geograficzne do uprawy drzew tego typu. Warto wiedzieć, że naukową nazwą balsy jest ochroma lagopus. Samo słowo balsa oznacza tratwę i dotyczy właściwości pławnych drewna. Nie bez znaczenia jest także niska waga drewna, dlatego ten materiał jest na szeroką skalę stosowany podczas tworzenia samolotów. 

Balsa modelarska

Drewno balsa już od dłuższego czasu jest wykorzystywane w modelarstwie. Pamiętajmy o tym, że balsa ekwadorska jest jednoznaczna z doskonałą jakością i trwałością. Z czym wiąże się popularność balsy? Przede wszystkim docenić warto niski stosunek wagi do trwałości materiału. Poza tym, drzewo balsowe szybko rośnie – po ok. 6-10 latach można ściąć roślinę. Ekwadorczycy wskazują, że drzewo pozwala zachować baldachim tropikalnego lasu. Nic więc dziwnego, że tak chętnie stosujemy balsę w produkcji desek surfingowych, samochodów, samolotów, czy nawet w technologii rakietowej NASA. Deska balsa odznacza się dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Ogromnym atutem jest to, że balsa modelarska bazuje na lekkości. 

Gdzie można zakupić balsę modelarską? Wiemy już, jakie cechy ma ten materiał. Zakupu dokonamy z pewnością w internetowym sklepie. To spore ułatwienie dla każdego, kto chce sprawnie nabyć wytrzymałe materiały do wielu zadań. Deseczki balsy są nie tylko solidne lecz także lekkie i estetyczne. Podczas zakupu można liczyć na atrakcyjne ceny i szeroki asortyment sklepu online. 

Redakcja e-metro