O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Gdzie odbierać paczki od kuriera?

Wiele prezentów świątecznych zamawiamy przez Internet. Te paczki trzeba potem w jakiś sposób odebrać. Jak działają firmy kurierskie? Jakie są warianty odbioru przesyłki? Dlaczego wygodną opcją jest paczka w ruchu? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czy korzystanie z usług kurierskich się opłaca?

Kiedyś przesyłki kurierskie kojarzyły nam się tylko z problematycznym zamawianiem i potem długim oczekiwaniem na kuriera, który raz pojawiał się z przesyłką szybciej, a raz wolniej. Najczęściej nie dało się tak zamówić paczki, żebyśmy akurat byli pod adresem, który podaliśmy. Jeżeli zakładaliśmy, że paczkę odbierzemy w ciągu dnia w pracy, to kurier dzwonił do nas wieczorem, a jak akurat byliśmy w pracy, to kurier czekał pod naszymi, domowymi drzwiami. Nigdy nie dało się tego zorganizować tak, aby wszyscy byli zadowoleni. Od tych zamierzchłych czasów wiele się jednak zmieniło. Dzisiaj korzystanie z usług firmy kurierskiej jest wygodne i bezproblemowe. Coraz więcej osób decyduje się też na wysyłanie różnych przedmiotów w ten sposób. Robimy rozmaite zakupy przez Internet. Dodatkowo przesyłamy sobie ubrania, książki, elektronikę, sprzęt, a także produkty spożywcze. Dodatkowo mamy możliwość skorzystania z różnorodnych wariantów odbioru przesyłki. Popularny jest nie tylko standardowy kurier, ale również paczkomaty albo paczka w ruchu.

Dlaczego właśnie paczka w ruchu?

Szczególnie interesującym rozwiązaniem jest paczka w ruchu. To mechanizm istniejący dopiero od kilku lat. Szybko jednak zyskał ogromną popularność. Jak to działa? Paczka w ruchu została uruchomiona przez przedsiębiorstwo RUCH S.A. Dedykowana jest ona osobom, które wysyłają niewielkie paczki, czyli takie które po prostu może swobodnie przenosić jedna osoba. RUCH S.A. dysponuje prawie czterema tysiącami punktów, rozsianych po całej Polsce. W tych punktach można zarówno nadać, jak i odebrać przesyłkę. Dodatkowo paczka w ruchu oferuje wygodne i intuicyjny system nadawania paczek, a także śledzenia przesyłek. O nadaniu i dostarczeniu paczki nadawca i adresat są informowani przy pomocy specjalnych sms-owych i e-mailowych powiadomień. Czas dostawy jest natomiast bardzo krótki, bo wynosi około 4 dni robocze. Poza usługami kurierskimi firma RUCH S.A. zajmuje się też dzisiaj przesyłkami paletowymi, drobnicowymi oraz licznymi udogodnieniami logistyczno-magazynowymi dla klientów biznesowych. W pewnym sensie zatem paczka w ruchu ożywiła firmę RUCH S.A. Jeszcze jakiś czas temu widzieliśmy bowiem proces likwidowania znanych z lat 90. kiosków RUCH.

Jak zamówić paczkę w ruchu?

Paczkę w ruchu można zamówić bezpośrednio na stronie internetowej RUCH S.A., a także w serwisach pośredników. Paczka w ruch jest jedną z usług oferowanych chociażby przez Globkurier.pl. Tam występuje obok takich firm przewozowych, jak DPD, DHL, FedEx oraz InPost. Pośrednik oferuje wygodną porównywarkę firm kurierskich. Wystarczy podać podstawowe parametry paczki, a strona sama wygeneruje najlepszą opcję wysyłki. Dla niewielkich paczek o raczej standardowych wymiarach częstą opcją jest właśnie paczka w ruchu.

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *