Ile będą mogli zarobić Polacy na Euro?

Holandia, Austria oraz Francja – to właśnie te drużyny stoją na drodze reprezentacji Polski podczas nadchodzących Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Awans z fazy grupowej otwiera dostęp do dalszej rywalizacji, a w rezultacie ogromnego prestiżu, uwielbienia ze strony kibiców, a także ogromnych pieniędzy. Należy bowiem pamiętać, że Euro 2024 to nie tylko święto pasjonatów sportu, ale również doskonała okazja do wzmocnienia budżetu wszystkich piłkarzy. Zatem, ile wyniesie szacunkowa premia?

Ile wynosi premia za awans do turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej?

Bieżące wyliczenia należy analizować w kontekście kilku kluczowych faz. Okazuje się bowiem, że system nagród i gratyfikacji jest uzależniony od osiągnięć poszczególnych drużyn. 

Biorąc to pod uwagę, pierwszym poziomem jest sam awans do turnieju Euro 2024. Unia Europejskich Związków Piłkarskich, czyli po prostu UEFA, zarezerwowała bowiem kwotę  niemal 40 milionów złotych właśnie na ten cel. W praktyce oznacza to, że każdy zespół, który już uczestniczy w rywalizacji, otrzyma 9 milionów i 250 tysięcy euro nagrody. 

Jednak, rodzimy beneficjent tej premii, Polski Związek Piłki Nożnej, nie może zapominać o samych piłkarzach. Oznacza to, że 25% wspomnianej wartości powinno trafić do zawodników odpowiedzialnych za ten sukces. To dopiero początek możliwych gratyfikacji!

Jak kształtują się zarobki reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024?

Do tych wartości należy dodać jeszcze inne bonusy finansowe. Jakie?

Kolejne możliwości zwiększenia stanu konta wymagają jednak realnej walki w trakcie samych zawodów Euro 2024. Co więcej, reprezentacja Polski może zyskać niemal 30 milionów euro – wystarczy bowiem zwyciężyć podczas wszystkich spotkań, kończąc swój udział z tytułem mistrzowskim. Jak prezentuje się rozłożenie poszczególnych kwot?

Poza wspomnianym awansem, drużynę czeka rywalizacja w ciągu fazy grupowej. Każda wygrana podczas tego etapu wyceniana jest na 1 milion euro, natomiast uzyskanie remisu zmniejsza tę kwotę o połowę. Dotarcie do 1/8 finału zapewnia kolejne 1,5 miliona euro, a utorowanie drogi do 1/4 finały gwarantuje 2,5 miliona euro na konto danej reprezentacji.

Idąc dalej, kolejny sukces upoważnia drużynę do zainkasowania nawet 4 milionów euro podczas 1/2 finału. Emocjonująca i zaciekła walka podczas kulminacyjnego punktu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej gwarantuje niezapomniane wspomnienia oraz ogromne emocje, ale także kolejną dawkę nagród finansowych. Na jakie kwoty mogą liczyć najlepsi?

Przegrany finał zapewnia premię w wysokości 5 milionów euro, podczas gdy zwycięzcy całego turnieju Euro 2024 otrzymują kwotę 8 milionów euro. Warto pamiętać, że opisywane bonusy i dodatki podlegają sumowaniu w toku całego przebiegu turnieju. W konsekwencji, każda reprezentacja piłkarska, w tym także zawodnicy Polski, mogą zgromadzić imponującą kwotę 28 milionów i 250 tysięcy euro. 

Przytoczone dane doskonale pokazują, że międzynarodowe turnieje piłkarskie są świetnym sposobem na rekreację, kształtowanie sportowych społeczności. Profesjonalne zakłady bukmacherskie pozwalają na poczucie piłkarskiej atmosfery Euro 2024, również dla samych kibiców!


Bukmacherzy dostępni na stronie betfan.pl to legalni bukmacherzy działający w Polsce w oparciu o zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich na terenie RP. Gra u nielegalnych bukmacherów to przestępstwo.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Artykuł sponsorowany

Redakcja e-metro