Jak tanio i dobrze wyremontować łazienkę – 3 kroki do sukcesu

Remont to duże przedsięwzięcie dla każdego, kto musi go wykonać. To złożony proces, który wymaga nie tylko zakupu odpowiednich komponentów, ale również planowania i znalezienia najlepszych fachowców. Naturalnie można zatrudnić projektanta wnętrz, który zajmie się wszystkim od A do Z, lecz trzeba brać pod uwagę, że koszt remontu wtedy drastycznie wzrośnie.

Czy da się wyposażyć mieszkanie lub dom tanio i dobrze? Wszystko zależy od podejścia do tego zadania. Spróbujemy dziś udowodnić, że jest to możliwe, gdyż wszystkie meble i komponenty są na wyciągnięcie ręki. Skupimy się jednak na łazience, która jest w końcu jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu.

Zaplanuj aranżację tak, by pasowała ona do metrażu

Mieszkasz w dużej nieruchomości i możesz pozwolić sobie na imponujący metraż łazienki? W takim razie masz ogromne możliwości. Jeśli uwielbiasz przestrzeń i minimalizm, nowoczesne, białe i proste elementy wyposażenia stworzą w pewien sposób efekt sterylności.

Co ciekawe, do takich pomieszczeń dopasujesz także asortyment o ciepłych kolorach i wykończony przy pomocy drewna, miedzi lub mosiądzu. Uzyskasz w ten sposób klasyczne aranżacje charakteryzujące się stonowanym, spokojnym i przede wszystkim przyjemnym klimatem sprzyjającym regeneracji.

Co zrobić, gdy dysponujesz jedynie niewielkim mieszkaniem w bloku? Nie wszystko stracone. Warto jednak postawić na białe proste meble, płytki ścienne i delikatne wyposażenie sanitarne. Mocne oświetlenie i duże lustro również wizualnie powiększą całe pomieszczenie. Żeby było one przytulne, na ziemi powinien znaleźć się m.in. szary i miękki dywanik o regularnym kształcie.

Wybierz produkty sprawdzonej jakości

Ogranicza cię budżet? W takim razie masz do wyboru dwie opcje. Wybór tańszych i mniej popularnych kolekcji od renomowanych producentów lub zakup nieznanej jakości zamienników.

Co będzie lepszym wyborem? Naturalnie pierwsza opcja. Kupując komponenty z niezweryfikowanego źródła, narażasz się na zakup szybko niszczejącego i niepraktycznego asortymentu. Nie ryzykuj. Remont robisz dla siebie, bliskich i pozostałych lokatorów raz na wiele lat.

Gdy nie możesz czegoś zrobić samodzielnie, zatrudnij specjalistów

Szukasz dodatkowych oszczędności, więc planujesz wykonać niektóre zadania samodzielnie? Łazienka jest jednak miejscem, które powinno być nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne i bezpieczne. Panują tam trudne warunki (zmiany temperatury i wilgoć), dlatego lepiej większość prac wykończeniowych (np. ułożenie płytek lub montaż kabiny prysznicowej, ubikacji lub umywalki) zostawić fachowcom z doświadczeniem, wiedzą i niezbędnymi narzędziami.

Gdzie znaleźć wysokogatunkowy asortyment? Oczywiście w renomowanych sklepach cieszących się wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. Sklep Bricomarche zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających osób, które wykonują remont.

Redakcja e-metro