Jak wybrać dostawcę usług telewizyjnych – przegląd ofert

Wybór dostawcy telewizji nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Na jakie elementy zwrócić uwagę i czy opłaca się kupować pakiet usług telewizyjnych i Internetu?

Dostawcy telewizji i Internetu

W XXI wielu telewizja i Internet są ze sobą nierozerwalnie związane, a zdaniem zdecydowanej większości ekspertów to para, która będzie jeszcze lepiej rozwijać się w najbliższych latach. Oczywiście otwiera to ogromne możliwości przed użytkownikami na całym świecie. Telewizja i Internet z pewnością są podstawowymi źródłami rozrywki czy zdobywania informacji, nie trzeba też kryć – trudno byłoby wytrzymać bez nich nawet kilka dni. Warto więc odpowiedzialnie i rozsądnie wybrać dostawcę usług telewizyjnych.

Obecnie coraz większą popularnością cieszy się telewizja przez Internet dostępna po podłączeniu bezprzewodowego dekodera. Na czym to polega i co gwarantuje użytkownikowi? Zalet rozwiązania jest co najmniej kilka. Najszybszy Internet i telewizja to pewność odbioru doskonałej jakości obrazu i dźwięku. To również możliwość korzystania z usług, takich jak telewizja na życzenie i platformy streamingowe. W ich ramach nie musisz ograniczać się do ramówki określonych kanałów – zamiast tego samodzielnie wybierasz, co i kiedy chcesz obejrzeć.

Dlatego wybierając telewizję do domu, dobrze zwrócić uwagę na pakiet z Internetem oraz faktyczne parametry podłączenia do sieci. Najczęściej do wyboru jest Internet mobilny i Internet światłowodowy. Pierwszy z wymienionych dedykowany jest osobom często zmieniającym miejsce pobytu czy planującym przeprowadzkę, drugi natomiast oferuje większą przepustowość łącza oraz mniejsze problemy z zasięgiem. Zwykle nie jest również obarczony limitami, a łącze symetryczne zapewnia taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych.

Jakiego dostawcę telewizji i Internetu wybrać?

Biorąc pod uwagę łącze internetowe, najlepiej wypada pakiet INEA. Dostawca usług internetowych i telewizyjnych obecnie oferuje najszybszy Internet w Polsce – światłowód symetryczny, który jako jedyny gwarantuje taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych – i to na poziomie wielokrotnie wyższym niż 1 Gb/s. Pozostali dostawcy telewizji na tym tle wypadają nieco gorzej: Vectra, Netia i UPC osiągają prędkość do 1 Gb/s. Wspomniana już INEA zapewnia również telewizję dostępną po podłączeniu bezprzewodowego dekodera po Wi-Fi, co jest rozwiązaniem zarówno praktycznym, jak i bardzo komfortowym. Dekoder HIWAY TV posiada funkcje, dzięki którym podłączysz w swoim domu nowoczesną telewizję – nagrywanie programów pozwala wracać do niego w dogodnym czasie, opcja „od początku” umożliwia przewijanie serialu, nawet w trakcie jego trwania, a funkcja „wstecz” – ułatwia powrót do programu nawet sprzed 7 dni.

Ponadto dobrze przyjrzeć się pakietom kanałów TV i dedykowanym paczkom tematycznym, dzięki którym dobierzesz ofertę do swoich oczekiwań. Zestaw zawierający około 120-140 kanałów telewizyjnych możesz dowolnie rozszerzać lub zmniejszać, w zależności od potrzeb. Pakiety sportowe, filmowe, edukacyjne czy z paczką kanałów TV dla dzieci możesz łączyć z podstawowymi, ogólnodostępnymi kanałami telewizyjnymi.

Zatem wybierając dostawcę usług telewizyjnych, najlepiej decydować się na zestaw razem z Internetem. Oferty poszczególnych kanałów są do siebie dość zbliżone i często ulegają zmianom, dlatego też warto wybrać dostawcę usług internetowych i telewizyjnych, który oferuje telewizję przez Internet z najszybszą siecią światłowodową.

Redakcja e-metro