O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

Jak wybrać idealną komodę z laminatu dla swojego domu?

Komoda to jeden z podstawowych elementów wyposażenia domu, bez którego trudno się obyć. Pozwala na wygodne segregowanie odzieży lub innych często używanych przedmiotów. Na rynku dostępne są komody przeznaczone do sypialni lub do salonu, z których można korzystać w małych i dużych przestrzeniach. Na szczególną uwagę zasługują meble wykonane z laminatu. Wyróżniają się dużą trwałością oraz odpornością na uszkodzenia. Jak wybrać najlepszą komodę z laminatu, aby spełniła oczekiwania domowników?

Wygląd dostosowany do stylu aranżacji domu

Podczas wybierania komody kluczową kwestią jest dostosowanie wyglądu do pozostałych elementów aranżacji wnętrza. Dlatego należy zwrócić uwagę na styl wykończenia oraz kolorystykę. Meble z laminatu można kupić zarówno wykonane w jednolitych barwach, jak i przy zastosowaniu atrakcyjnych połączeń kolorystycznych. Można to wykorzystać podczas urządzania salonu utrzymanego w stylach tradycyjnych, vintage, jak również nowoczesnych. Komody białe, szare i grafitowe można zastosować w pomieszczeniach o wystroju minimalistycznym lub industrialnym. Powierzchnie imitujące naturalne drewno będą natomiast doskonale pasować do pokoju urządzonego w stylu skandynawskim albo rustykalnym. Będą prezentować się elegancko i zachowają spójny styl z innymi meblami.

Funkcjonalność na miarę potrzeb domowników

Komoda powinna być wytrzymała i wygodna podczas codziennego eksploatacji. Odmiany z laminatu są w dużym stopniu odporne na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne, w tym zadrapanie i wycieranie powierzchni. Powierzchnie laminowane nie chłoną wody i nie blakną pod wpływem promieniowania UV. Należy wybierać meble z szufladami i pojemnymi półkami, których rozmiar będzie dostosowany do potrzeb domowników. Duża komoda może być ciekawym elementem dekoracyjnym w przestronnym salonie. W przedpokoju warto postawić na meble w jasnych kolorach o małej głębokości. Dzięki temu komody będą mogły być wykorzystane do przechowywania akcesoriów, na przykład, do czyszczenia ubrań i obuwia, a jednocześnie nie przytłoczą wnętrza.

Szeroki wybór mebli z laminatu w sklepie Akord

Ciekawe odmiany komody można znaleźć w sklepie Akord. Firma oferuje meble zawierające pojemne półki i szuflady z wysokiej jakości prowadnicami oraz zabezpieczeniem przed przypadkowym wysunięciem. Można je wykorzystać jako element wyposażenia zarówno domów prywatnych, jak i pomieszczeń biurowych. Na blacie można ustawić ramki ze zdjęciami lub pamiątki z wakacji, dzięki czemu komoda będzie przywoływać wspaniałe wspomnienia z wyjazdów rodzinnych. W ten sposób można uzyskać niebanalny wygląd wnętrza wywołujący ciekawość i przyciągający wzrok zaproszonych gości.

Redakcja e-metro