Jak wybrać trafiony podarunek dla początkującego artysty?   

Sprawianie prezentów dla naszych bliskich i znajomych czasem jest banalnie proste, a czasem nastręcza nam zmartwień. Niekiedy pomysł pojawia się od razu i z dużym wyprzedzeniem mamy obmyślony plan na upominek, czasem przeczesujemy sklepy zupełnie zagubieni. Wszystkie prezenty powinna cechować przede wszystkim szczerość naszych intencji i dopasowanie ich do osoby, której chcemy sprawić niespodziankę. Nie należy zatem kierować się zbytnio trendami, a skupić się bardziej na tym, jaki styl ma dana osoba i jakie ma hobby. Szczególnym wyzwaniem jest zakup podarunku dla artysty, gdy sami nie znamy się na sztuce.

Prezent może być związany ze sztuką bezpośrednio lub tylko do niej nawiązywać

Wbrew pozorom osoby uzdolnione plastycznie będą zadowolone z bardzo wielu produktów. Nie tylko sprawisz im radość akcesoriami do tworzenia, malowania czy rzeźbienia, ale także produktami pośrednio związanymi ze sztuką, jak T-shirt ze znanym malarzem, fartuch czy oryginalny gadżet do pokoju. Osoby uzdolnione plastycznie są zazwyczaj bardzo wrażliwe i docenią piękno w najzwyklejszych przedmiotach. W wielu wypadkach interesują się nie tylko malarstwem, ale także muzyką czy kinem. Dobrym podarunkiem będą zatem akcesoria służące do tworzenia i rozwijania pasji, ale także bilet na wystawę sztuki czy spotkanie ze znanym artystą. Nawet, jeśli nie znasz się perfekcyjnie na sztuce, online znajdziesz gadżet, który wywoła uśmiech na twarzy bliskiego. Różnorodne pędzle, farby, szpachelki malarskie i podłoża – wybór będzie trudny.

malarstwo

Akcesoria do malowania, które zawsze znajdą zastosowanie

Artyści doceniają szczególnie mocno przedmioty robione ręcznie, rękodzieło, DIY lub unikatowe starocie z targu. Świetnym pomysłem może być oryginalna lampka do pokoju lub płócienna torba. Wszystkie produkty handmade z pewnością sprawią im wiele radości i pokażą, że zwracasz uwagę na to, jakie dana osoba ma preferencje. W zależności od wieku i stopnia zaawansowania danej osoby możemy także wykupić kurs malarstwa lub warsztaty artystyczne. Jeśli w tym obszarze nie czujesz się pewnie, postaw na gadżety związane bezpośrednio z malowaniem. Dobrym pomysłem będzie elegancki zestaw pędzli lub farb dobrej jakości, które doceni zarówno amator, jak i bardziej zaawansowany artysta. Ogromny wybór rozmaitych produktów z pewnością pozwoli Ci znaleźć coś inspirującego i ciekawego.

Szpachelki malarskie dla oryginalnego efektu

Szpachelki malarskie są doskonałą alternatywą dla klasycznych pędzli i umożliwiają wiele ciekawych zabaw z fakturą i efektami, jakie możemy osiągnąć. Wiele osób używa jej do nakładania farby, ale możemy dzięki niej uzyskać wyraziste i wyszukane obrazy. Z pewnością szpachelki malarskie sprawdzą się jako podarunek dla artysty, który ma ekspresyjny styl. Prace tworzone przy użyciu szpachelki zyskują niecodzienny wyraz i przykuwają wzrok. Można ich używać z farbami olejnymi, akrylowymi, ale także w malarstwie temperowym. W zależności od pomysłu na podarunek możesz wybrać komplet lub jedną sztukę.

Redakcja e-metro