Jak wydać książkę? Poradnik dla początkującego autora

Napisanie swojej własnej książki to bez wątpienia powód do dumy. Bycie autorem, tworzenie i rozwijanie wyobraźni to niesamowite osiągnięcie. Jednak samo napisanie książki to dopiero połowa sukcesu. Aby ujrzała ona światło dzienne i przyniosła nam zyski musimy ją wydać. Samodzielnie nie uda nam się tego zrobić. Istnieje jednak kilka dostępnych opcji, z których może skorzystać autor. Która opcja jest najlepsza? Jaka najbardziej opłacalna? Jak wydać książkę będąc początkującym autorem? O tym wszystkim napisaliśmy w naszym artykule.

Gdzie wydać książkę?

Najbardziej znaną formą wydania swojej książki jest skorzystanie z ofert wydawnictw. Jest ich naprawdę wiele. Jednak tradycyjne kontrakty bywają kompletnie nieopłacalne i ciężkie do wynegocjowania. Korzystanie z usług wydawnictwa i agenta bywa naprawdę niekorzystne dla autora. Dlatego coraz więcej początkujących twórców książek szuka innych rozwiązań. Obecnie mamy możliwość skorzystania z selfpublishingu.  To rodzaj wydawnictwa, który z pewnością pomoże Ci we wszystkich krokach do uczciwego wydania książki.

Czy jest wydawnictwo selfpublishingowe?

Selfpublishing to przede wszystkim jasne zasady, które sam ustalasz. Mowa tu o cenie, nakładzie i formie. Wszystko pozostaje w Twoich rękach, a wydawnictwo pomaga Ci w kwestiach, które mogą być dla Ciebie nowością. W skład usług oferowanych przez dane przedsiębiorstwo wchodzi także korekta, projekt wnętrza oraz okładki, a także sprzedaż. Dowiedz się więcej na: https://panwydawca.pl/jak-wydac-ksiazke/. Każda książka jest inna, wyjątkowa. Dlatego warto zachować swoje dzieło i móc o nim decydować. Wydawnictwo selfpublishing to odpowiedni wybór. Zarówno dla osób doświadczonych w branży, jak i tych początkujących. 

Selfpublishing – to warto wiedzieć

Oprócz wcześniej wymienionych działań, jakimi zajmuje się wydawnictwo, możemy postawić także na opcje dodatkowe. Selfpublishing oferuje także promocję i marketing książki. Może obejmować również redakcje tekstu oraz ilustrowanie. Bardzo ważną kwestią w tym wszystkim jest również sama umowa. Wydawnictwo selfpublishingowe nie przejmuje praw autorski, a jedynie wypożycza je na zasadzie licencji. Autor nic na tym nie traci. Umowa zawiera także jasne warunki rozliczania przychodów. Wszystko jest przejrzyste i nie ma żadnych drobnych druczków. Po prostu – takiemu wydawnictwu można zaufać. 

Twoja książka – Twoje zasady

Wydanie książki to ogromne przedsięwzięcie. Jako autor musisz dopilnować wielu formalności i kwestii powiązanych z wyglądem, nakładem, treścią. Wszystko jest ważne, dlatego nic nie możesz pominąć. Pierwsze kroki przy wydawaniu książek potrafią być naprawdę trudne. Dlatego warto mieć wsparcie ze strony wydawnictwa. Doświadczeni ludzie z pewnością pomogą Ci rozeznać się w tym wielki świecie. Postaw więc na jasne i proste zasady oraz osoby, które zawsze będą do Twojej dyspozycji. Selfpublishing to świetne rozwiązanie – przekonaj się i wydaj swoją książkę tak, jak tego chcesz! 

Redakcja e-metro