O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

Jak wydać książkę? Poradnik dla początkującego autora

Napisanie swojej własnej książki to bez wątpienia powód do dumy. Bycie autorem, tworzenie i rozwijanie wyobraźni to niesamowite osiągnięcie. Jednak samo napisanie książki to dopiero połowa sukcesu. Aby ujrzała ona światło dzienne i przyniosła nam zyski musimy ją wydać. Samodzielnie nie uda nam się tego zrobić. Istnieje jednak kilka dostępnych opcji, z których może skorzystać autor. Która opcja jest najlepsza? Jaka najbardziej opłacalna? Jak wydać książkę będąc początkującym autorem? O tym wszystkim napisaliśmy w naszym artykule.

Gdzie wydać książkę?

Najbardziej znaną formą wydania swojej książki jest skorzystanie z ofert wydawnictw. Jest ich naprawdę wiele. Jednak tradycyjne kontrakty bywają kompletnie nieopłacalne i ciężkie do wynegocjowania. Korzystanie z usług wydawnictwa i agenta bywa naprawdę niekorzystne dla autora. Dlatego coraz więcej początkujących twórców książek szuka innych rozwiązań. Obecnie mamy możliwość skorzystania z selfpublishingu.  To rodzaj wydawnictwa, który z pewnością pomoże Ci we wszystkich krokach do uczciwego wydania książki.

Czy jest wydawnictwo selfpublishingowe?

Selfpublishing to przede wszystkim jasne zasady, które sam ustalasz. Mowa tu o cenie, nakładzie i formie. Wszystko pozostaje w Twoich rękach, a wydawnictwo pomaga Ci w kwestiach, które mogą być dla Ciebie nowością. W skład usług oferowanych przez dane przedsiębiorstwo wchodzi także korekta, projekt wnętrza oraz okładki, a także sprzedaż. Dowiedz się więcej na: https://panwydawca.pl/jak-wydac-ksiazke/. Każda książka jest inna, wyjątkowa. Dlatego warto zachować swoje dzieło i móc o nim decydować. Wydawnictwo selfpublishing to odpowiedni wybór. Zarówno dla osób doświadczonych w branży, jak i tych początkujących. 

Selfpublishing – to warto wiedzieć

Oprócz wcześniej wymienionych działań, jakimi zajmuje się wydawnictwo, możemy postawić także na opcje dodatkowe. Selfpublishing oferuje także promocję i marketing książki. Może obejmować również redakcje tekstu oraz ilustrowanie. Bardzo ważną kwestią w tym wszystkim jest również sama umowa. Wydawnictwo selfpublishingowe nie przejmuje praw autorski, a jedynie wypożycza je na zasadzie licencji. Autor nic na tym nie traci. Umowa zawiera także jasne warunki rozliczania przychodów. Wszystko jest przejrzyste i nie ma żadnych drobnych druczków. Po prostu – takiemu wydawnictwu można zaufać. 

Twoja książka – Twoje zasady

Wydanie książki to ogromne przedsięwzięcie. Jako autor musisz dopilnować wielu formalności i kwestii powiązanych z wyglądem, nakładem, treścią. Wszystko jest ważne, dlatego nic nie możesz pominąć. Pierwsze kroki przy wydawaniu książek potrafią być naprawdę trudne. Dlatego warto mieć wsparcie ze strony wydawnictwa. Doświadczeni ludzie z pewnością pomogą Ci rozeznać się w tym wielki świecie. Postaw więc na jasne i proste zasady oraz osoby, które zawsze będą do Twojej dyspozycji. Selfpublishing to świetne rozwiązanie – przekonaj się i wydaj swoją książkę tak, jak tego chcesz! 

Redakcja e-metro