O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Jak wygodniej dokręcać śruby?

Niejednokrotnie, gdy zabieramy się do prac naprawczych, podczas których trzeba z odpowiednią siłą dokręcać śrubę, to nie zdajemy sobie sprawy z tego, że zawsze pod ręką możemy mieć bardzo wygodne pomoce. Statystyki pokazują, że niestety wciąż jeszcze wiele osób będzie męczyć się podczas takich czynności, wykorzystując tylko własne mięśnie. A to przecież klucze dynamometryczne mogą nam tutaj bardzo pomóc. Warto też zauważyć, że zalety stosowania takich akcesoriów warsztatowych będą podwójne. W końcu będziemy mogli z odpowiednią siłą dokręcać elementy, co zawsze zaleca producent na przykład elementów motoryzacyjnych. To bardzo ważne dla funkcjonowania różnych mechanizmów. Dodatkowo nie zachodzi tu ryzyko, że zerwiemy gwint. Klucze takie więc zawsze warto mieć w swoim domowym warsztacie. 

Kto najczęściej wykorzystuje klucze dynamometryczne? 

Jeżeli chodzi o sprzedaż takich produktów jak klucze dynamometryczne, to mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją. Są to przecież produkty coraz tańsze, a więc będą dostępne dla niemal wszystkich potencjalnych konsumentów. Nie musimy więc już wydawać dużej ilości pieniędzy na takie zakupy. Wystarczy zresztą spojrzeć na asortyment, z którego korzystają doświadczeni mechanicy. To właśnie w każdym warsztacie wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści posługują się niemal nieustannie kluczami dynamometrycznymi. Wystarczy przecież spojrzeć na klucze wykorzystywane podczas wymiany opon. Każdy z nas na pewno zauważył, że wtedy właśnie mechanicy ustawia ją w odpowiedni sposób parametr dokręcenia śruby, dzięki czemu można postępować zgodnie z zaleceniami producenta i nie ryzykować popsucia śrub. Poza tym jest cała masa rozmaitych modeli takich kluczy, dzięki czemu mogą być one dostosowane do bardzo różnych prac. 

Jakie mamy dostępne klucze dynamometryczne? 

Podczas zakupu, gdy już decydujemy się na klucze dynamometryczne, musimy się więc przyjrzeć ich parametrom. Takie artykuły są zresztą zawsze bardzo szczegółowo opisane na stronie sklepu, który je oferuje. Najważniejszy będzie tu moment obrotowy. Dobrą wiadomością jest to, że zakres jest tutaj olbrzymi, ponieważ mamy klucze oferujące od 2 Nm do nawet 100 Nm. Dzięki więc takim kluczom dynamometrycznym możemy dokręcić w zasadzie wszystko i to nie tylko przecież elementy motoryzacyjne. Podczas zakupów warto też oczywiście zapytać o kalibrację, bo od tego będzie zależeć prawidłowe użycie takich kluczy. Konsultanci zawsze poinformują nas o parametrach i dopasują odpowiednie klucze.

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *