Jak znaleźć odpowiednie, darmowe konto bankowe dla siebie?

W dzisiejszych czasach ciężko jest przeżyć nie posiadając własnego konta w banku. Niestety w wielu bankach za prowadzenie konta trzeba płacić tak samo, jak za obsługę bankowości internetowej. Nie każdy jednak chce lub może sobie pozwolić na to, aby z jego konta znikało co miesiąc od kilku do nawet kilkunastu złotych. Nie każdy chce płacić za przelewy czy wybieranie pieniędzy w innych bankomatach, niż tych przypisanych do konkretnego banku. Jak zatem znaleźć konto za zero? Gdzie najbardziej opłaca się otwarcie konta osobistego? Jak znaleźć różnorodne oferty kont bankowych, za które nie trzeba płacić?

1. Jak wybrać darmowe konto bankowe dla siebie?

2. Przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów – na co zwrócić uwagę przy wyborze konta bankowego?

3. Gdzie znaleźć darmowe konto osobiste dla siebie?

Jak wybrać darmowe konto bankowe dla siebie?

Jak wybrać darmowe konto bankowe dla siebie? Każdy odpowie sobie na to pytanie inaczej. Dla jednych niezwykle ważny jest komfort i możliwość podejścia do placówki banku, kiedy będzie to potrzebne. Takie osoby wybierają przeważnie takie banki, których placówki znajdują się w ich mieście. Dla innych z kolei liczy się wygoda użytkowania bankowości online i możliwości korzystania ze wszystkich najnowszych zdobyczy technologii – jak płatności Apple Pay, Google Pay czy BLIK. 

Przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów – na co zwrócić uwagę przy wyborze konta bankowego?

Jeżeli chcesz znaleźć odpowiednie konto bankowe dla siebie, to warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim czy wypłata gotówki jest darmowa z każdego bankomatu, czy też wyłącznie z tych bankomatów, które są przypisane do konkretnego banku. Kolejną kwestią są płatności kartą – ile razy w ciągu miesiąca musisz płacić kartą, aby nie trzeba było płacić za jej obsługę? Warto także zwrócić uwagę na przelewy natychmiastowe, czy są możliwe, a jeżeli tak to czy są darmowe lub jaką kwotę trzeba za nie płacić?

Gdzie znaleźć darmowe konto osobiste dla siebie?

Jeżeli chcesz znaleźć darmowe konto bankowe dla siebie, to zawsze warto jest poszukać specjalnych rankingów i kalkulatorów, w którym znajdziesz zebrane oferty z różnych banków. Dzięki temu nie będziesz musiał samodzielnie analizować oferty każdego banku, o jakim sobie przypomnisz. Wszystko będziesz mieć podane na tacy – łącznie z tym, jakie dodatkowe zalety ma dane konto a także jakie opinie krążą o danym banku. Warto sprawdzić te opinie, ponieważ dzięki nim będziesz w stanie podjąć własną decyzję i wybrać konto dla siebie. 

Artykuł sponsorowany

Redakcja e-metro