Jaka chemia gospodarcza powinna być w każdym domu?

Czyste mieszkanie stanowi wizytówkę każdej gospodyni domowej (i nie tylko). Do tego jednak potrzebne są specjalne produkty chemii gospodarczej, które sprawią, że dom zalśni czystością – i to bez dużego nakładu pracy. Jakie zatem środki czyszczące warto mieć w zanadrzu?

Do mycia naczyń

Niezależnie od tego, czy brudne naczynia myte są ręcznie, czy automatycznie w zmywarce, potrzebna będzie chemia gospodarcza w postaci płynów do mycia naczyń, tabletek lub kapsułek, które zdołają rozpuścić brud i przywrócić im krystaliczną czystość. W przypadku zmywarek, oprócz środków myjących, potrzebny będzie również nabłyszczacz, odświeżacz oraz sól. Dzięki regularnemu stosowaniu tych produktów, naczynia będą czyste oraz wolne od smug i zacieków. A zmywarka, w nienagannym stanie, posłuży przez wiele lat, ciesząc właściciela niezawodnością i długą żywotnością.

Do podłóg i szyb

Chemia gospodarcza niejedno ma imię. Oprócz tego, że umożliwia zachowanie naczyń w czystości, sprzyja utrzymaniu podłóg w czystości. W zależności od rodzaju i sposobu wykończenia, w sprzedaży znaleźć można płyny do płytek, drewna, paneli, a także uniwersalne, przeznaczone do każdego rodzaju powierzchni. Każdy z nich zawiera inną recepturę, przez co pozwala jeszcze skuteczniej myć podłogę, roztaczając wokół siebie przyjemną i świeżą woń. Kolejnym produktem w kategorii chemii gospodarczej są detergenty do mycia szyb. Dzięki nim, utrzymanie okien, luster czy innych szklanych powierzchni będzie łatwiejsze. A wygodna forma w postaci pianki lub sprayu zapewni komfortowe rozprowadzenie.

Do silnych zabrudzeń

Domowa chemia gospodarcza to także różnorodne mleczka czyszczące (do kuchenek mikrofalowych, płyt kuchennych, piekarników itp.), które pozwolą bez najmniejszych trudności pozbyć się przypalonych plam czy innych, równie trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Do łazienek

Chemia gospodarcza sprawdzi się również w łazience. Zacieki, osady z mydła, kamienia czy konieczność dezynfekcji – temu wszystkiemu muszą stawić czoła skuteczne płyny do czyszczenia toalet, prysznica, wanny czy umywalki. Dzięki ich starannie opracowanej formule, nie tylko usuwają istniejące zabrudzenia, ale również wykazują się właściwościami dezynfekującymi, a nawet wybielającymi! W łazience pomocny będzie także specjalny środek do udrażniania rur. Zatkane odpływy kanalizacyjne to bowiem częsty problem w wielu polskich domach. W sprzedaży występują w postaci granulek lub żelu. Co ważne, oprócz tego, że zapewniają drożność, to dodatkowo usuwają nieprzyjemne zapachy.

Redakcja e-metro