Jaką poduszkę do medytacji najlepiej wybrać?

Medytacja jest w stanie poprawić komfort życia. W szczególności u osób, które są mocno narażone na stres. W medytacji wykorzystywana jest Zafu – wygodna poduszka, która ma poprawić komfort wykonywanej medytacji. Dlaczego? Warto się tego dowiedzieć, jeżeli ktoś na poważnie chciałby się zainteresować tego rodzaju ćwiczeniami. Tak, medytacja przynosi ogrom korzyści. Osoby starsze, młodsze są w stanie skorzystać na codziennej medytacji, która na dodatek nie zajmuje dużo czasu.

Odpowiednia poduszka dopasowana do potrzeb użytkownika

Zafu jest poduszką, którą należy dobierać na podstawie trzech czynników:

  • własnych parametrów ciała,
  • sprawności fizycznej,
  • sprawność stawów skokowych i biodrowych,
  • pozycji, w której medytacja będzie uprawiana.

Gdzie można kupić takie poduszki? W specjalnych sklepach, które dedykowane są dla joginów. Można znaleźć je online, jak również stacjonarnie. Nie kosztują one wielkich pieniędzy, a medytacja dzięki niej będzie sprawiać jeszcze większą przyjemność.

Jak wysoka powinna być poduszka do medytacji?

Poduszka Zafu musi być odpowiedniej wysokości. Nie może ona być zbyt niska. Nie może ona też być zbyt wysoka. Musi być ona dopasowana w taki sposób, aby można było bez problemu utrzymać na niej równowagę. Nie jest to łatwe – w szczególności dla osób, które są na początku swojej przygody z medytacją. Kolana zawsze muszą mieć odpowiednie podparcie – nawet, jeżeli się medytuje na poduszce.

Siedząc na poduszce należy mieć proste plecy, a także odpowiednie ułożenie miednicy. Ich budowa nie jest wcale skomplikowana. Wysokość musi być na tyle optymalna, aby codzienna medytacja sprawiała wszystkim przyjemność.

Osoby, które jeszcze nie mają doświadczenia z tą dyscypliną nie będą wiedzieć, że np. siad japoński bez poduszki jest całkowicie niemożliwy. Dlaczego? Ponieważ pośladki nie znajdą wtedy właściwego podparcia. Tak, medytacja jest fascynującą sprawą, ale na początku należy dowiedzieć się na jej temat wiele rzeczy, aby móc osiągnąć maksymalne korzyści.

Do wyboru są poduszki do medytacji w różnych kształtach. Te w kształcie okręgu, jak również księżyca cieszą się ogromną popularnością. Chociaż nie można powiedzieć, że poduszka w kształcie wałka jest zła. Można ją również wykorzystać przy wielu pozycjach. Jakich? Tego można już dowiedzieć się, poznając poszczególne poziomy dobroczynnej medytacji.

Jeżeli ktoś chciałby poprawić komfort swojego życia, to powinien pomyśleć o medytacji lub o jodze. Interesująca sprawa, dzięki której można wiele uzyskać.

Redakcja e-metro