Jakie buty wybrać na deskorolkę?

Jazda na deskorolce to sport, który rozwija się niezwykle szybko i intensywnie. Coraz więcej młodych osób nie tylko ćwiczy określone tricki, ale również przemieszcza się po mieście na deskorolce. Ważne jednak, aby odpowiednio dopasować obuwie, ponieważ to ono jest punktem styku stopy i deski. Najbardziej popularny model butów na deskorolkę to Nike SB, który posiada swoich wiernych fanów na całym świecie. Sprawdziliśmy, jakie powinno być obuwie do jazdy na desce. Przekonaj się!

Jakie buty na deskorolkę?

Wybór odpowiednich butów do jazdy na deskorolce sprawi, że będzie ona nie tylko lepsza i przyjemniejsza, ale również bezpieczniejsza. Propozycje wszystkich marek sportowych są tak liczne, że ciężko zdecydować się na określony model. Do najważniejszych parametrów, jakie należy wziąć pod uwagę podczas zakupu obuwia tego rodzaju to przede wszystkim gruba podeszwa amortyzująca, usztywniona konstrukcja, bieżnik na podeszwie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na dobre dopasowanie i wykonanie konkretnego buta. Gruba podeszwa ma za zadanie chronić naszą stopę przed wstrząsami oraz amortyzować lądowanie na desce. Tutaj należy jednak wziąć pod uwagę odpowiednią grubość, która nie będzie w stanie zaburzyć odpowiedniego czucia stopy w zetknięciu z deską. Drugim ważnym elementem jest solidna i sztywna konstrukcja. W tym przypadku ważne jest zabezpieczenie nogi przed otarciami oraz zapewnienie bezpieczeństwa. Noga musi mieć stabilne oparcie i nie wyginać się w niekontrolowany sposób. Wszystkie z tych parametrów zapewnia marka Nike SB, która została stworzona z myślą o miłośnikach jazdy na deskorolce.

Nike SB na deskorolkę dla dzieci

Młode osoby coraz częściej uczą się jeździć na deskorolce, zaczynając w bardzo szybko, dlatego ważne jest, aby już na początku wybrać dla nich odpowiednie obuwie. Zapewnią bezpieczeństwo podczas jazdy, które jest ważne niezależnie od wykonywanej aktywności. Dodatkowo idealnie dostosowane obuwie wpłynie z pewnością na postępy dziecka w nauce jazdy na deskorolce. Solidna konstrukcja zapobiega siniakom czy uderzeniom, zapewnia odpoweidnie trzymanie stopy i ogranicza kontuzje. Świetną propozycją na pierwsze obuwie tego typu będą z pewnością modele od Nike SB. To już kultowe buty, które spełniają wszystkie najważniejsze parametry odpowiedniego obuwia na deskorolkę. Dodatkowo posiadają świetny desing, dzięki któremu dzieci będą zakładać je z przyjemnością.

Redakcja e-metro