O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Jakie zasłony wybrać do mieszkania? Zaciemniające!

W czasach, gdy nie było jeszcze powszechnie dostępnych rolet, wybieraliśmy zasłony nie tylko jako element ozdobny, ale przede wszystkim mający chronić nasze wnętrza przed światłem słonecznym oraz wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Dziś również możemy zdecydować się na zasłony, które z jednej strony będą ozdobą pomieszczeń, z drugiej zaś będą pełniły funkcje ochronne. Wystarczy postawić na piękne zasłony zaciemniające do każdego pomieszczenia, w którym znajdują się większe okna.

Efekt zaciemnienia

Zakup zasłon zaciemniających może wręcz odmienić nasze codzienne życie. Powodem jest fakt, iż są one wykonane z grubego, nieprzepuszczającego światła materiału. Zwykle zasłony zaciemniające odgrywają największą rolę latem, gdy palące słońce wręcz wdziera się do naszych domów. Niestety, promienie słoneczne są przepuszczane przez szyby i w widoczny sposób szkodzą naszym meblom. Co więcej, nagrzewają one pomieszczenie w niemalże błyskawicznym tempie. Dlatego też zasłony zaciemniające warto zaciągnąć już z rana, na przykład wychodząc do pracy. Dzięki temu możemy cieszyć się przyjemnym chłodem po powrocie do domu, bez konieczności montowania klimatyzacji. Zasłony zaciemniające zapewniają nam także, jak sama nazwa wskazuje, efekt przyciemnienia wnętrz. Są doskonałym rozwiązaniem, gdy w domu mieszkają małe dzieci bądź osoby chore, potrzebujące odpoczynku. Dzięki nim możemy stworzyć im efekt nocy już za dnia. Czasami również sami chcielibyśmy odpocząć, lecz światło słoneczne nam na to nie pozwala. Jest to normalna reakcja organizmu, który przystosowany jest do snu w nocy, a nie w dzień. Dlatego też zasłony przyciemniające będą w takim przypadku doskonałym rozwiązaniem, które pozwoli nam zrelaksować się w zaciemnionym pomieszczeniu.

Z roletą czy bez?

Zasłony zaciemniające mogą zdobić nasze wnętrza w towarzystwie rolet lub bez nich. Generalnie jeśli zależy nam jedynie na przyciemnieniu pomieszczenia, to same zasłony zaciemniające doskonale poradzą sobie z tym zadaniem. Jeśli jednak chcielibyśmy, aby dodatkowo stanowiły one niebanalną ozdobę, mogą im towarzyszyć rolety. W dni, w które słońce świeci nieco lżej, możemy chronić wnętrza za pomocą rolet, zdobić natomiast pięknie upiętymi zasłonami na bokach okien. Zasłony zaciemniające wykonane są z pięknych, zdobionych materiałów, dzięki czemu można dopasować je do każdego wnętrza. Dobrze, jeśli znajdą się one w każdym pomieszczeniu, w którym mamy okna – wyjątkiem jest oczywiście łazienka, w której zwykle w ogóle ich nie ma bądź są bardzo małe.

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *