Kiedy przydają się kobiałki na owoce?

Kobiałki na owoce stanowią nieocenioną pomoc podczas transportu, segregowania i pakowania. W zależności od potrzeb warto kupić koszyczki o różnych pojemnościach. Nadają się one do przechowywania i transportowania owoców różnej wielkości. Dzięki temu zawartość nie zgniecie się i nie wysypie.

Do czego przydają się kobiałki na owoce?

Z kobiałek na owoce często korzystają osoby przewożące czy sprzedające m.in. borówki, truskawki oraz maliny. Taki pojemnik zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i zapobiega szybkiemu psuciu się owoców. Można je z łatwością posegregować bez obaw o ich bezpieczeństwo. Materiały, z których produkuje się kobiałki na owoce, są bezpieczne, zapewniają trwałość i wytrzymałość produktów. Koszyczki cechują się niewielką ceną, a przy tym funkcjonalnością – są niezastąpione w przypadku dystrybucji i sprzedaży świeżych owoców. Warto jednak pamiętać, że kobiałek na owoce nie wolno używać wielokrotnie, ponieważ nie da się ich dobrze wyczyścić.

Bogaty wybór rozmiarów pojemników na owoce

Pojemniki na owoce, a w tym kobiałki, występują w różnych rozmiarach. Oprócz kobiałek można wyróżnić m.in. opakowania z plastiku – są one idealne do transportowania owoców i warzyw oraz odmierzania ich określonych ilości. Dostępne są rozmiary takie jak 125 g, 250 g, 500 g i 1000 g. Przechowuje się w nich głównie owoce miękkie, np. borówki amerykańskie, maliny, porzeczki, agrest, wiśnie czy truskawki, które zachowują bezpieczeństwo w czasie przewozu. Pojemniki plastikowe są produkowane z politereftalanu etylenu znanego już od 1941 roku. Opakowania tekturowe stosuje się w przypadku owoców takich jak maliny czy truskawki. Dostarcza się je do klienta w formie płaskiej, a ich złożenie trwa zaledwie kilka sekund. Kobiałki na owoce nadają się idealnie także do transportowania warzyw. Również one występują w kilku rozmiarach. Do dyspozycji klientów są też kartony transportowe mieszczące 6 kobiałek. To dobre rozwiązanie dla osób, które transportują i sprzedają owoce na większą skalę.

Opakowania na owoce są konieczne, by zachować zawartość w dobrym stanie podczas transportu. Dzięki temu dotrą na miejsce bez uszkodzeń i ryzyka wysypania. Jedną z opcji jest zakup kobiałek na owoce, które umożliwiają ich posegregowanie i zapobiegają zgnieceniu. Chętnie są wybierane przez osoby zajmujące się dystrybucją owoców i warzyw, spotyka się je m.in. w sklepach czy na straganach. Wśród innych opcji są pojemniki plastikowe dostępne w różnych rozmiarach.

Redakcja e-metro