Lodówka dwudrzwiowa czarna – z kostkarką czy bez?

Lodówka dwudrzwiowa czarna lub w innym kolorze może występować w wielu wariantach, jeżeli chodzi o pojemność czy zastosowane technologie. Na przykład w ofercie marki Samsung możemy znaleźć sprzęty, które posiadają wbudowaną kostkarkę. Jest to coraz chętniej wybierane rozwiązanie, zwłaszcza przez osoby, które często przygotowują lemoniadę bądź inne orzeźwiające napoje. Czy więc warto dopłacić i wybrać wariant z kostkarką, czy też może lepiej postawić na lodówkę bez tego dodatku?

Czy lodówka z podwójnymi drzwiami to dobry wybór?

Na samym wstępie warto zastanowić się, czy lodówka z podwójnymi drzwiami to odpowiednie dla nas rozwiązanie. W końcu dostępne są też nieco bardziej popularne modele jednodrzwiowe. Te będą natomiast idealnym wyborem dla tych kuchni, w których nie ma zbyt wiele wolnego miejsca. Na małej przestrzeni trudno jest nam znaleźć wolną powierzchnię na urządzenie dwudrzwiowe.

Jeżeli jednak możemy pozwolić sobie na zakup większego wariantu, to warto z takiej możliwości skorzystać. Przede wszystkim zyskamy większą powierzchnię do przechowywania, a nowoczesne lodówki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać każdy wolny centymetr. Nie ma tutaj miejsca na nieprzemyślane technologie. Nawet kostkarki, o których opowiemy za chwilę, znajdują się na drzwiach, aby użytkownik miał do nich łatwy dostęp, a jednocześnie aby nie zajmowały przestrzeni przeznaczonej na trzymanie innych produktów. 

Lodówka dwudrzwiowa – wymiary i inne specyfikacje

Dwudrzwiowe lodówki może i są niemałym wydatkiem, ale wiąże się to nie tylko z dużymi wymiarami sprzętu (pojemność to nawet 652 l), ale także zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań, których niekiedy brakuje w mniejszych modelach. Na przykład jeden z wariantów lodówki od marki Samsung Side by Side posiada przycisk Power Cool. Gwarantuje on intensywne wdmuchiwanie zimnego powietrza do lodówki, co wiąże się z szybkim schłodzeniem żywności oraz napojów. To dobre rozwiązanie zwłaszcza w momencie, gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka i marzymy o napiciu się zimnego soku.

A jaki model urządzenia wybrać? Czy warto zwrócić uwagę na design? Lodówka dwudrzwiowa czarna, biała lub w innym wariancie to rozwiązanie, które sprawdza się głównie u osób potrzebujących dopasowania kolorystycznego wybranych sprzętów do aranżacji wnętrza. Warto dodać, że lodówka czarna dwudrzwiowa świetnie będzie prezentowała się w kuchni, w której dominuje ciemna kolorystyka. 

Lodówka dwudrzwiowa – z kostkarką czy bez?

Kostkarka na pewno nie jest standardowym dodatkiem, który posiada każda z lodówek. To rozwiązanie, które szczególnie dobrze przyjęło się w urządzeniach dwudrzwiowych. Czy jest ono jednak niezbędne? Na pewno okazuje się niezwykle pomocne i szybko docenimy jego obecność, a już zwłaszcza jeżeli mówimy o gorącym lecie i chęci napicia się zimnego napoju. 

Kostkarka jest niezwykle prosta w obsłudze. Jak już zostało wspomniane, możemy wybrać lodówkę Side by Side od marki Samsung, gdzie jest ona umieszczona w drzwiach urządzenia. Ciekawe jest to, że mamy tutaj przezroczystą plastikową pokrywę, dzięki której możemy sprawdzić, ile lodu pozostało jeszcze w zanadrzu. Warto wspomnieć, że lodówka dwudrzwiowa Samsung może być także wyposażona w Power Freeze. To zapewnienie szybkiego zamrożenia dużej ilości produktów, w tym także lodu.

Redakcja e-metro